Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Sağlıklı Günler

Sağlıklı Günler
“Yaşlılık Psikolojisi ve Takıntılar” konusu masaya yatırılıyor. 65 yaş ve üzeri ‘yaşlılık dönemi’ olarak kabul ediliyor. Uzmanlar bu dönemde, kişinin algılamasında, düşünme hızında bir yavaşlama, buna karşılık, değerlendirme yeteneğinde artış olduğunu belirtiyor.

Yaşlılık Psikolojisi ve Takıntılar…
SAĞLIKLI GÜNLER
Haftaiçi her gün 10.15’te TRT Haber ekranlarına gelen Sağlıklı Günleri İpek Tanrıyar sunuyor… Tıptaki son gelişmeler, hastalıklar, tedavileri ve tanıları, sağlığınızla ilgili merak ettikleriniz programda ekranlara geliyor…
Sağlıklı Günler’de 29 Ekim Cuma günü “Yaşlılık Psikolojisi ve Takıntılar” konusu masaya yatırılıyor. 65 yaş ve üzeri ‘yaşlılık dönemi’ olarak kabul ediliyor. Uzmanlar bu dönemde, kişinin algılamasında, düşünme hızında bir yavaşlama, buna karşılık, değerlendirme yeteneğinde artış olduğunu belirtiyor. Yaşlılık dönemine giren bir kişide başka hangi psikolojik özellikler gözleniyor? Bu dönemde kişi hangi psikolojik sorunlara daha açık hale geliyor? Takıntı ve kuruntulara bu dönemde daha mı fazla rastlanıyor? Yaşlılıktaki psikolojik sorunların tedavisiyle hangi uzmanlar ilgileniyor?   
 İpek Tanrıyar, programda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Yaşlılık Psikiyatrisi Birimi’nden Prof. Dr. Işın Baral Kulaksızoğlu’nu konuk ediyor. 
Sağlıklı Günler 29 Ekim Cuma 10:15’te TRT Haber’de… 
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/37547/saglikli-gunler.html