Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > İkbal İle Diyar Diyar

İkbal İle Diyar Diyar
İKBAL İLE DİYAR DİYAR100 YILLIK ANTİKA ELBİSELERİ İLE ANKARA ÇAMLIDERE İKBAL İLE DİYAR DİYAR’DAEkranların sempatik sunucularından İkbal Gürpınar izleyenleri diyar diyar dolaştırmaya ve Anadolu’nun güzelliklerini ekranlara getirmeye devam ediyor. Her programda farklı diyarlar, farklı yüzler ve farklı hayatlar geliyor ekranlara... İkbal&r

İKBAL İLE DİYAR DİYAR

100 YILLIK ANTİKA ELBİSELERİ İLE ANKARA ÇAMLIDERE İKBAL İLE DİYAR DİYAR’DA

Ekranların sempatik sunucularından İkbal Gürpınar izleyenleri diyar diyar dolaştırmaya ve Anadolu’nun güzelliklerini ekranlara getirmeye devam ediyor. Her programda farklı diyarlar, farklı yüzler ve farklı hayatlar geliyor ekranlara... İkbal’le Diyar Diyar yeni bölümünde sizlere ޞeyh Ali Semerkandi’nin diyarı Ankara Çamlıdere’den sesleniyor. Bu haftaki programda Türk Halk Müziği’nin güçlü seslerinden Cafer Dinç hemşehrileriyle buluşuyor. Cafer Dinç’in memleketinde yaşadığı duygu dolu anlar ve Çamlıdere’nin 100 yıllık antika elbiseleri ekranlara geliyor.

İkbal Gürpınar’la Anadolu’nun zenginlikleri Kanal 7 ekranlarına geliyor. Bu hafta Ankara Çamlıdere’nin güzelliklerine ve eşsiz lezzetlerine tanık olacaksınız. Her hafta farklı bir ilden seslenen programda bu hafta Çamlıdere’nin kına gecelerine konuk olacaksınız. Programda ayrıca yöresel kıyafetli insanları, çeşitli yöresel türküleri ve meşhur yemekleri de tanıma fırsatı bulacaksınız. Lastik gibi peyniri, 100 yıllık antika elbiseleri, kerametinden söz edilen "Sığırcık Suyu", oyunları, türküleri ve sıcacık insanları ile Çamlıdere ve köyleri İkbal İle Diyar Diyar’da. İkbal’le Diyar Diyar’la Anadolu insanının samimiyetine ortak olacak, Anadolu’nun görülmeyen yerlerini görecek, gezilmeyen yerlerini gezeceksiniz.

İkbal’le Diyar Diyar programı her bölümünde Anadolu’nun doğal güzelliklerini, sosyal dokusunu, kültürünü, geleneklerini ve göreneklerini, turizmini ve mutfağını ekranlarınıza getiriyor. İkbal’le Diyar Diyar’la her hafta Anadolu yollarının tozunu attıracak, doyumsuz bir seyahate çıkacaksınız.

İkbal İle Diyar Diyar her Çarşamba saat 19.00’da Kanal 7’de. Bu keyifli yolculukta sizde yerinizi alın, geride kalmayın! İkbal’le Diyar Diyar’ı sakın kaçırmayın!

Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/39146/ikbal-ile-diyar-diyar.html