Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Türkan

Türkan
Günü değişti! "Türkan" artık Çarşamba akşamları ekranda! Orhan’ın sürprizi Türkan’ı şaşırtıyor Kanal D’nin, Prof. Dr. Türkan Saylan’ın yaşamını konu alan beğenilen dizisi "Türkan", bu haftadan itibaren artık Pazar akşamları ekrana gelecek. Türkan Saylan’ın hayatını, 1960’lı yıllarda tıp fakültesindeki öğrencilik

Günü değişti! "Türkan" artık Çarşamba akşamları ekranda!

Orhan’ın sürprizi Türkan’ı şaşırtıyor

Kanal D’nin, Prof. Dr. Türkan Saylan’ın yaşamını konu alan beğenilen dizisi "Türkan", bu haftadan itibaren artık Pazar akşamları ekrana gelecek.

Türkan Saylan’ın hayatını, 1960’lı yıllarda tıp fakültesindeki öğrencilik yıllarından itibaren anlatan dizinin senaryosunu Ayşe Kulin’in "Tek ve Tek Başına" adlı eserinden yola çıkarak Oya Yüce kaleme alıyor.

Türkan Saylan’ın gençlik halini Türk tiyatrosunun genç yeteneklerinden Pınar Öğün’ün canlandırdığı dizide Damla Sönmez, Saygın Soysal, Özgürcan Çevik, Nesrin Kazankaya ve Murat Göksu da rol alıyor.

"Türkan"da, Türkan Saylan’ın hayatının yanı sıra yakın tarihimizde yaşananların bir panoraması da çiziliyor. 1960’lı yıllarda tıp fakültesinde henüz bir öğrenciyken hayat boyunca peşini hiç bırakmayacağı idealleriyle karşılaşan Türkan’ın, üniversite yaşamı, arkadaşlık ilişkileri ve aile yaşantısından kesitler, cüzzam hastalığına karşı verdiği amansız mücadele; doktor, anne, idealist, yardımsever Türkan’ın yaşadığı olaylar, hayal kırıklıkları, azmi ve inandığı değerler, "Türkan" dizisinde ekrana taşınıyor.

16. Bölümün Konusu

Orhan’ı Güngör ile gören Türkan, karmakarışık duygular içindedir. Orhan’ın Amerika’ya gitme düşüncesini duyunca daha da yıkılır. Turhan ise İsmail Bey sayesinde daha önce hiç tanımadığı bir dünyaya adım atar. İsmail Bey’in kardeşine olan ilgisini fark eden Türkan, genç adamla yaptığı konuşmanın ardından İsmail’i hafife almaması gerektiğini öğrenir. Öte yandan Orhan’ın Türkan’a beklenmedik sürprizi herkesi şaşırtır.Yapımcı : Koliba Film/Ata Türkoğlu

Yönetmen : Cemal ޞan

Senaryo : Oya Yüce

Müzik : Emre Dündar ve Murat Uncuoğlu

Oyuncular : Pınar Öğün (Türkan), Saygın Soysal (Ali), Özgürcan Çevik (Orhan), Nesrin Kazankaya (Leyla), Damla Sönmez (Turhan), Murat Göksu (Fasih), ޞenay Aksoy (Nadide), Fatih Koyunoğlu (Ayhan), İdil Yener (Sevinç), Rüzgar Aksoy (Haydar), Ozan Osmanpaşaoğlu (Turgut), Simel Keçicioğlu (Meral), Bora Cengiz (Tuğrul), Kerem Açarsöz (Gündüz)

Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/39796/turkan.html