Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Doktorum

Doktorum
"Doktorum" "İdrar Yolu Hastalıkları", Topuk Dikeni ve Nasır"Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı "Doktorum"da bugün, "İdrar Yolu Hastalıkları" ile "Topuk Dikeni ve Nasır" konuları en ince ayrıntısına kadar ele alınacak. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tibet Erdoğru ve Ortopedi ve Trav

"Doktorum"

"İdrar Yolu Hastalıkları", Topuk Dikeni ve Nasır"

Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı "Doktorum"da bugün, "İdrar Yolu Hastalıkları" ile "Topuk Dikeni ve Nasır" konuları en ince ayrıntısına kadar ele alınacak.

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tibet Erdoğru ve Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi, Doktorum’un stüdyo konukları.

Özellikle kadınların sık sık yakındığı sistit, idrar yolunun mikrop kapmasından kaynaklanıyor. Ayrıca idrar yolundaki enfeksiyonlar mesane ve böbrekleri de etkileyebiliyor. Kadınları idrar yolunun erkeklere oranla kısa olması enfeksiyon riskini arttırıyor. Bu nedenle kadınların genital temizliğe ve korunmaya daha fazla özen göstermesi gerekiyor. Sistit dışındaki ağrılı bazı hastalıklar da idrar yollarından başlayabiliyor.

Topuk kemiğindeki dikenimsi çıkıntıya topuk dikeni deniyor. Topuk dikeni sorunu yaşayanlar yürürken, otururken dayanılmaz ağrılar çekebiliyorlar. Yumuşak tabanlıklar, silikon topuk dikeni koruyucuları bazen hiçbir işe yaramıyor. Nasır da yaşattığı ağrıyla yaşam kalitesini düşüren ayak sorunlarından biri. Nasırı olanlar sorunlarını domates, aspirin bağlamak, jiletle sert dokuyu kesmek gibi geleneksel yöntemlerle çözmeye çalışıyorlar.

İşte farklı organlarımızdaki bu farklı sağlık sorunları, nedenleri, korunma yolları ve tedavi seçenekleri, konuk uzmanlarca ayrıntılı biçimde anlatılıp, çözüm yolları önerilecek. Konuk uzmanlar, stüdyodaki konukla
rının ve ekran başındaki izleyenlerin sorularını da yanıtlayacak.

Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/41277/doktorum.html