Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Sen Hak Ediyorsun

Sen Hak Ediyorsun
Lösemili çocukların aileleri bilinçlendiren, çocuklara kalacak yer sağlayan, moral veren ve toplumun duyarsız kesimini taşın altına elini sokmaya yönlendiren bir kadın… Çocukların deyimiyle, nam-ı diğer “Derya anne”.

Sen Hak Ediyorsun Lösev’li çocuklara hayat verecek!
Senin için yarışıyoruz, çünkü
“SEN HAK EDİYORSUN”
(Yeni Bölüm)
Lösemili çocukların aileleri bilinçlendiren, çocuklara kalacak yer sağlayan, moral veren ve toplumun duyarsız kesimini taşın altına elini sokmaya yönlendiren bir kadın… Çocukların deyimiyle, nam-ı diğer “Derya anne”. O, onkoloji servisinde tedavi gören çocukların Derya annesi, Derya ablası, biçare bekleyen hasta yakınlarının Derya bacısı, Derya kardeşi… 
Dört sene önce izlemiş olduğu bir televizyon programından etkilenip lösemili çocuklara gönlünü adamış evli ve bir çocuk annesi Derya Güzey’in hayali lösemili çocukların ücretsiz konaklayabileceği bir merkez kurmak.
Derya hanım bir çocuk annesi ve yakın zamana kadar ev hanımıydı. Yaklaşık 4 sene önce izlemiş olduğu bir televizyon programında konu edilen lösemili çocukları görünce çok etkilendi. Gitmiş olduğu hastanenin onkoloji bölümünde minik hastalarla tanıştı ve o gün bugündür onlara gönüllü annelik yapıyor. Hasta çocukların ailelerine omuz veren onların maddi sıkıntılarını çözmeye elinden geldiğince çalışan ve insanları bu kişilere yardım etmek için yönlendirmeye çalışan Derya Hanım, gönüllü anne olmaya karar verdiğinde başta kendi annesi olmak üzere ailesi çok üzüleceğini düşünerek karşı çıkmış. Fakat o söylenen olumsuz şeylere kulak asmamış ve tabiri caizse hayatını o küçük yüreklere adamış. İlk hasta çocuğunu kaybettiğinde çok üzülmüş fakat yıkılmamış. Zamanla Derya hanımın ailesi de bu uğurda uğraş vermeye başlamış. Özellikle eşi ve 18 yaşındaki kızı da ellerinden geldikçe hasta çocuklar ve aileleri için mesai harcamışlar. Derya hanım hasta olup şehir dışından İstanbul’a tedavi amaçlı gelen ve maddi durumu iyi olmayan ailelere evini açmış. İdealleri yolunda bir sürü manevi çocuğu olmuş. Bu çocuklardan bir kısmını hastalık nedeniyle kaybederken, bir kısmı için halen mücadele etmekte.
Derya hanım şimdi İstanbul’a tedavi amacıyla gelen ve uzun süreli İstanbul’da kalmak zorunda olan lösemili çocukların ailelerine konaklayabilecekleri hiç bir ücret almayacakları bir pansiyon açmak istiyor. Sırf çocukların acil ihtiyaçlarını karşılamak için borca girerek aldıkları arabalarıyla sürekli çocukların isteklerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Sadece son anlarında da olsa o minik yürekleri son kez güldürmek için bazen aldıkları bir akülü araba, bazen de bir yatak odası takımı nedeniyle borca girmişler. Onlarca çocuğum dediği bedeni kaybetmiş Derya Hanım… Onlarca çocuk son nefesini onun yanında vermiş. Ama o geride kalanlar için mücadelesini sürdürmek istiyor…
Derya hanım için eşi Mehmet Ali Güzey yarışıp, o hayalini kurduğu lösemili çocukların ücretsiz konaklayabilecekleri merkezi kuracak parayı kazanmak istiyor.
Stüdyoya Derya hanımın annesi Hatice Kıdıl, kızı Gözde Güzey, Mehmet Ali Bey’in kardeşi Filiz Aktan, Derya’nın teyzesi Asiye Sığ ve hasta yakını Safiye Özdemir olacak.
Dış stüdyomuzda ise Derya hanımı kayınvalidesi ve kayınpederi oyalayacak… Sürpriz anında da hasta yakınları ve Derya hanımın sevenleri olacak.
Derya Hanım için yarışacak eşi Mehmet Ali Bey bakalım Derya Hanım’ı hayaline ne kadar yaklaştırabilecek?
Yiğit Özşener’in sunumuyla ekrana gelen Sen Hak Ediyorsun yine heyecan dolu bir bölümle 31 Ekim Pazartesi akşamı 23.00’de ATV’de...
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/45679/sen-hak-ediyorsun.html