Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Gürültü

Gürültü
Ailesiyle New York’ta Yaşamakta Olan David Owen’ın Gürültüye Karşı Duyarlılığı Her Geçen Gün Artmaya Başlar. Otomobil alarmlarının çıldırtıcı sesleri yüzünden eşinin çaldığı çelloyu dinleyemez, bebeğini uyutamaz olur, bunalıma girer.

 Gişe Filmleri Kuşağı
“GÜRÜLTÜ”
Gürültüye savaş açan bir adamın hikayesi...
Neo-Nazi Bir Yahudi Gencin Hikayesini Anlattiği The Believer Ile Dikkatleri Üzerine Çeken Henry Bean, Yine Kişkirtici Bir Dille Yazip Yönettiği Noise / Gürültü Filminde Yaşadiğimiz Hayatin En Büyük Sorunlarindan Gürültü Kirliliğine Vurgu Yapiyor. Endüstri devriminden sonra, ses kirlenmesinin boyutlarının olağanüstü derecede büyümesiyle insan sağlığına olumsuz yönde etki yapan, çevreyi kirleten gürültü, her yerde, her an bizi kuşatmış durumda.
Ailesiyle New York’ta Yaşamakta Olan David Owen’ın Gürültüye Karşı Duyarlılığı Her Geçen Gün Artmaya Başlar. Otomobil alarmlarının çıldırtıcı sesleri yüzünden eşinin çaldığı çelloyu dinleyemez, bebeğini uyutamaz olur, bunalıma girer. Başlangıçta masum görünen bir dizi eyleme girişir. Araba lastiklerini indirmekten, alarm kablolarını kesmeye ve camlarını kırmaya kadar varan bu eylemlerin sonunda the rectifier yani düzeltici diye imzasını bırakmaya başlar.
Modern zamana ait bir Don Kişot portresi çizen filmin hem anlatımı güçlü, hem de -Tim Robbins başta olmak üzere- oyunculukları mükemmel. Yönetmenin müzik seçimleri ve atmosfer yaratmadaki başarısının yanında, filmin sürpriz finalinin de altını çizmek gerekiyor.


Yönetmen: HENRY BEAN
Oyuncular: TIM ROBBINS, WILLIAM HURT, BRIDGET MOYNAHAN,
MARGARITA LEVIEVA
Yapım Yılı: 2007Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/45683/gurultu.html