Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Büyük Göçler 3

Büyük Göçler 3
Milyonlarca canlı, binlerce kilometre ve yüzlerce hikâye… Hayatta kalmak için durmaksızın hareket etmek zorunda olanların muhteşem hikâyesi.

HAYATTA KALMA YARIŞI
Kanal 7’den birbirinden seyirlik National Geographic doğal yaşam belgeselleri ekrana gelmeye devam ediyor. Vahşi yaşamı ekrana taşıyan birbirinden özel belgeseller hafta sonları Kanal 7’de. National Geographic’in bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük prodüksiyon olan “Büyük Göçler(Great Migrations)” belgeselinin üçüncü bölümü “Hayatta Kalma Yarışı” Cumartesi 15.35’te Kanal 7’de ekrana geliyor.
Milyonlarca canlı, binlerce kilometre ve yüzlerce hikâye… Hayatta kalmak için durmaksızın hareket etmek zorunda olanların muhteşem hikâyesi. National Geographic’in hazırladığı 7 bölümden oluşan ve belgeselcilik tarihinin en büyük yapımları arasında yerini alacak olan “Büyük Göçler”de, yeryüzündeki pek çok canlı türünün akıl almaz göç hikâyelerine tanıklık etme olanağı bulacaksınız. Ulaşılması en zor noktalardan; gökyüzünden, karadan, uçurumlardan ve denizin derinliklerinden elde edilen eşsiz görüntülerin bir araya getirildiği bu yapım, değişik canlı türlerinin kitlesel göç hareketlerinin yanı sıra, dünya üzerindeki muhteşem devinimin bilinmeyen yüzünü, bilimsel gerçeklerin ve özel analizlerin yardımıyla ortaya çıkarıyor. Dünyanın en iyi vahşi yaşam yönetmenlerinden oluşan National Geographic “Büyük Göçler” (Great Migrations) ekibi, türünün tek örneği olan bu yapım için tam 2,5 yıl boyunca dünyayı dolaşıp, 7 kıtada ve 20 ülkede toplam 670.000 km yol katederek canlıların verdiği destansı yaşam mücadelesini görüntüledi. Bu dev belgeselin Türkçe seslendirmesi ünlü şarkıcı Tarkan, İngilizce seslendirmesi Alec Baldwin tarafından yapıldı.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/45792/buyuk-gocler-3.html