Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Yakın Plan

Yakın Plan
Yeni dönemde çarpıcı haber dosyalarıyla her hafta önemli bir konuyu ekrana getiren “Yakın Plan”da bu hafta Ergün Güven’in ‘Kayıp çocuklar’ dosyası var.

YAKIN PLAN
’Kayıp Çocuklar’
Yeni dönemde çarpıcı haber dosyalarıyla her hafta önemli bir konuyu ekrana getiren “Yakın Plan”da bu hafta Ergün Güven’in ‘Kayıp çocuklar’ dosyası var.   
Evin yolunu arama hikayesi ne kadar sürer kestirmek zor. Kaybolan için de kaybeden için de günlerce, aylarca ya da ne üzücüdür ki yıllarca sürebilir bu hikaye. Bir çocuk neden kaybolur, kaybetmemek için nelere dikkat edilir, her şeyi yaptığınız halde yine kaybolduysa ilk yapılacaklar nelerdir, Türkiye’de kayıp çocuklar için neler yapılıyor? Çocuklar organları için mi kaçırılıyor, yoksa bu bir şehir efsanesi mi? Polisin son dönemde kullanmaya başladığı yeni teknikler neler? Kayıp çocukların aranmasında yaşanan koordinasyonsuzluk giderildi mi? Soruların yanıtlarını kaybetmenin acısını yaşamış iki ailenin hikayeleri  üzerinden giderek aranıyor. Biri,  kaybolan çocuğunu uzun süre aradıktan sonra bulmuş mutlu, diğeri yıllardır aradığı halde hala bulamamış ama umutlu iki aile...
PROF. DR. BENGİ SEMERCİ AİLELERİ UYARIYOR!
Çocuk  ve ergen psikiyatristi Prof. Dr. Bengi Semerci de tüm ailelere tavsiyelerde bulunuyor.  Semerci’nin bu konuda sıraladığı maddelere çocuk sahibi her ailenin dikkatle kulak vermesi gerekiyor.
Prof. Semerci;  Çocukların ruh sağlığı yakından takip edilmeli. Özellikle evden kaçmanın ipuçlarını veren çocukların diyor. Ayrıca kaçırılma konusunda çocukların çok özenli bir uslüpla  uyarılması gerektiğini anlatırken dikkat çekici bir öneride bulunuyor: Çocukların kaçırılmaması için bağırmayı öğrenmeleri gerekli...
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/45879/yakin-plan.html