Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Hattie

Hattie
Derken Hattie, lösemi için para toplarken, çocuğu bu hastalıktan ölmüş olan genç ve yakışıklı John Schofield (Aidan Turner) ile tanıştı. Adam ona güzel olduğunu söyledi, Hattie inandı. John’u yatağına alıp, kocasından tavan arasında yaşamasını istedi.

TV’de DVD Kuşağı
Hattie
Komedyen Hattie Jacques’ın adını taşıyan Hattie, onun aktör kocasına tercih ettiği genç John’la aşkını anlatıyor.
Evli iki oyuncu, Hattie Jacques ile John LeMesurier “mükemmel çift” tablosu çiziyorlardı. İki oğulları vardı, Noel yemekleri dillere destandı. Tombul ve komik Hattie (Ruth Jones), 14 Carry On filminde rol almış, iki kez de “Enayiler Kralı” Norman Wisdom’la oynamıştı. Kocası Le Mesurier (Robert Bathurst) ise daha çok BBC komedisi Dad’s Army ile tanınırdı.
Derken Hattie, lösemi için para toplarken, çocuğu bu hastalıktan ölmüş olan genç ve yakışıklı John Schofield (Aidan Turner) ile tanıştı. Adam ona güzel olduğunu söyledi, Hattie inandı. John’u yatağına alıp, kocasından tavan arasında yaşamasını istedi. LeMesurier, 1965’te boşandıklarında, karısının hatırı için kabahati de üstlendi. Hattie onu aile dostu Joan Malin’le (Jeany Spark) çıkmaya teşvik etti, sonunda evlendiler. İki yıl sonra Schofield Hattie’yi bir İtalyan mirasyedi için terk etti. Hattie, gerçek adı Josephine Edwina Jaques olan ünlü İngiliz komedi oyuncusu Hattie Jacques’ın fırtınalı aşk hayatını anlatıyor.


Yönetmen: DAN ZEFF
Oyuncular: RUTH JONES, ROBERT BATHURST, AIDAN TURNER, JEANY SPARK
Yapım Yılı: 2011Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/45883/hattie.html