Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > İhanet

İhanet
Billy Ray, Robert Hanssen olayı üzerine bir doküdrama yapmış. 2001 Şubat’ında FBI’da 25 yıl çalışmış olan kıdemli ajan Robert Hanssen tutuklanmıştı. Filmde geçen olaylar, bunun iki ay öncesinde başlıyor.

 Gişe Filmleri Kuşağı
İhanet
Gerçek bir casusluk olayına dayanan Breach / İhanet, kıdemli bir FBI mensubunun ihanetini anlatıyor.
Billy Ray, Robert Hanssen olayı üzerine bir doküdrama yapmış. 2001 Şubat’ında FBI’da 25 yıl çalışmış olan kıdemli ajan Robert Hanssen tutuklanmıştı. Filmde geçen olaylar, bunun iki ay öncesinde başlıyor. Bilgisayar uzmanı Eric O’Neill, ajan olmak istiyor. Ona Hanssen’i gözlemesini ve yaptığı her şeyi yazmasını söylüyorlar. Bu talebi de, Hanssen’in cinsel alışkanlıklarını araştırdıkları şeklinde açıklıyorlar.
Önceleri O’Neill’a soğuk davranan Hanssen’in bir süre sonra genç adama kanı kaynıyor. Onu ve Doğu Almanya kökenli karısını dindar Katolikler’e dönüştürmeye çabalıyor. O’Neill’ın karısı ise onun müdahalelerinden şikayetçi. Ne var ki kocası, ikili bir hayat yaşadığı konusunda kanıt bulamadığı Hanssen’e bağlanıyor. Bunun üzerine ajan Kate Burroughs ona Hanssen’in Sovyet, sonra da Rus casusu olduğundan şüphelendiklerini söylüyor.


Yönetmen: BILLY RAY
Oyuncular: CHRIS COOPER, RYAN PHILLIPPE, DENNIS HAYSBERT, LAURA LINNEY
Yapım Yılı: 2007Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/46374/ihanet.html