Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Yakın Plan

Yakın Plan
Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Twitter, Facebook devrimlerinden bahsediliyor. İşte NTV bu hafta da sosyal medya olgusunu Yakın Plan’da konu ediyor.

YAKIN PLAN
’Sosyal Medya
Twitter, Facebook, Youtube, Wikipedia, Bloglar ve Sözlükler... İletişimde zaman ve mekan ilişkisini yeniden tanımlayan osyal medya araçları internetle içiçe olanların yaşantısında her geçen gün daha da önemli rol oynuyor. Kariyerlerini, arkadaşlarını hatt eşlerini sosyal medya üzerinden belirleyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Twitter, Facebook devrimlerinden bahsediliyor. İşte NTV bu hafta da sosyal medya olgusunu Yakın Plan’da konu ediyor.
Can Ertuna’nın hazırladığı programda Cumhurbaşkanı Gül’den sokaktaki insana toplumun sosyal medya alışkanlıkları mercek altına alınıyor. Öykü Gürman Youtube’le yakaladığı çıkışı, sanal dünyanın ünlüleri Puccaa ve CeriLevis twitter sırlarını anlatıyor.
Gazeteci Cüneyt Özdemir ve Ahmat Tezcan sosyal medya araçları kullanarak Vanlıların yaşantılarına deprem sonrası nasıl katkıda bulunulduğunu anlatıyor. Suriyeli  aktivist Alex, Kahire’den programa katılıp sosyal medyayı nasıl kullandıklarını anlatıyor.
Sosyal medya bugün yaşantımızın neresinde? Bizi yarın nasıl bir gelecek bekliyor? Yanıtlar Yakın Plan sosyal medyada.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/46769/yakin-plan.html