Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Muhabbet Kapısı

Muhabbet Kapısı
İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın Kur’an ve sünnet ışığında dini ve manevi hayata ilişkin sorulara cevap verdiği sohbetleri Kanal 7’de. Bu haftaki programda ölüm ve ölülerin ardından yapılması gereken konular konuşulacak.

ÖLÜM VE ÖLÜLERİN ARDINDAN
YAPILMASI GEREKENLER
İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın Kur’an ve sünnet ışığında dini ve manevi hayata ilişkin sorulara cevap verdiği sohbetleri Kanal 7’de. Bu haftaki programda ölüm ve ölülerin ardından yapılması gereken konular konuşulacak. Programa Kadıköy Fenerbahçe Camii İmam Hatibi Fatih Akman konuk olacak. Akman, okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ekrana gelecek.
İlahiyatçı Mustafa Karataş’ın sade ve etkileyici sunumuyla ekrana gelen Muhabbet Kapısı’nda her hafta manevi hayatları zenginleştiren sohbetler yapılıyor. Programda Peygamber Efendimizin hayatı, aile hayatı, eşler arasındaki sorunlar, çocuk terbiyesi, kul hakkı, miras, namaz, oruç, dua gibi çeşitli dini konularda merak edilen sorular cevap buluyor.
Bu haftaki programda ölüm ve ölülerin arkından yapılması gerekenler hakkında konuşulacak. Programda boyunca, ölen kişinin kıyafetleri ne yapılır? Ölünün ardından devir ve ıskat yapmak doğru mudur? Ölüler üst üste gömülür mü? Mekke ve Medine’de ölmek sevap mıdır? Ölünün ardından ağlamak günah mıdır? Ölmeden önce mezar satın alınır mı? Mezarların süslü olması doğru mudur? Mezarların üzerine neden su dökülür? Cenaze evinde ziyafet verilir mi? Ölüye telkin verilmesi gerekli midir? Ölmeden önce mezar almak doğru mudur? Gibi çeşitli sorular hakkında bilgiler verilecek. Program konuğu Kadıköy Fenerbahçe Camii İmam Hatibi Fatih Akman okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle izleyicilere manevi bir atmosfer yaşatacak.
Dini ve manevi hayatımızı şekillendiren konulardaki akıllara takılan sorular her hafta İlahiyatçı Mustafa Karataş’ın anlatımlarıyla cevap buluyor. İzleyicilerden gelen çeşitli sorulara da program boyunca cevap veriliyor.
Mustafa Karataş İle Muhabbet Kapısı her Pazartesi 22.00’da Kanal 7’de.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/47629/muhabbet-kapisi.html