Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > İstanbul Hatırası

İstanbul Hatırası
Salim, Selma ve Ahmet’le karşı karşıyadır. İki el silah sesi duyulur. Yakup usta haykırarak sesin geldiği yöne doğru Rafet’le beraber koşar… Bu üzücü olayın ardından günler geçmiştir. Sultan okuldadır.

SALİM, SELMA VE AHMET’LE KARŞI KARŞIYA GELİR VE SİLAH SESLERİ DUYULUR
Taşradan İstanbul’a göç etmek zorunda kalan Demir ailesinin İstanbul’da verdiği yaşam mücadelesinin öyküsü; “İstanbul Hatırası” on altıncı bölümüyle Kanal 7’de izleyiciyle buluşacak. Dizinin yeni bölümünde, Salim, Selma ve Ahmet’le karşı karşıya gelir ve silah sesleri duyulur... Yakup evde derin bir sessizlik vardır…
Dizinin başrolünde Türk sinemasının Usta oyuncularından Murat Soydan beyazcamın başarılı genç oyuncularıyla birlikte etkileyici bir performans sergiliyor. Bir aile dramı olan İstanbul Hatırası, taşra ile büyükşehir arasında kalan, hem kendi içinde hem de yaşadığı toplumda çatışmalar yaşayan insanların öyküsünü etkileyici bir dille anlatıyor.
Ekonomik güçlükler, arazilerin ve marangozhanenin aileyi geçindirmemesi ve taşradaki sıkışmışlık ve ardından ağanın nişanlı kızını kaçıran oğul yüzünden taşradan büyük şehre göçe zorlanan çaresiz bir aile... Taşradan büyükşehre göç eden aile, İstanbul Beykoz’da, lüks villaların, iş merkezlerinin olduğu bir yerde iki katlı gecekondu türü bir evde yaşamaya başlar ve birbirlerine kenetlenirler. Zamanla aile içerisinde farklılaşmalar, birbirlerine yabancılaşmalar, ayrılıklar ve kavgalar baş göstermeye başlar. Dizi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler www.kanal7.com ve www.istanbulhatirasi.tv adreslerini ziyaret edebilirler.
Dizinin on altıncı bölümünde, Salim, Selma ve Ahmet’le karşı karşıyadır. İki el silah sesi duyulur. Yakup usta haykırarak sesin geldiği yöne doğru Rafet’le beraber koşar… Bu üzücü olayın ardından günler geçmiştir. Sultan okuldadır. Deniz uzun süredir Sultan’ı göremediği için merakla neler olduğunu sorar… Atilla, Meltem’e sürekli Neslihan’ın kendisiyle ilgili konuşup konuşmadığını sorar… Türkan hanım Neslihan’ı okulun temel atma törenine katılması için Gürpınar’a davet eder… Sinan, Türkan hanımla görüşmek için villaya gelir. Gelişi Atilla’yı huzursuz etmiştir… Rafet’in otosuyla, sokağa bir ambulans girer. Yakup evde derin bir sessizlik vardır. Beklenen biri ya da birileri vardır. Ambulans Yakup evin önündedir…
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/47630/istanbul-hatirasi.html