Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Doktorum

Doktorum
Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı “Doktorum”da bugün, “Sağlıklı Beslenme” ile “Siğiller ve Benler ” konuları ele alınacak. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Yasemin Bradley ve Dermatoloji Uzmanı Dr. Vefa Gönenç Doktorum’un uzman konukları.

 “Doktorum
“Sağlıklı Beslenme”
“Siğiller ve Benler ” 
Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş  ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı “Doktorum”da bugün, “Sağlıklı Beslenme”  ile  “Siğiller ve Benler ” konuları ele alınacak.
Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Yasemin Bradley ve Dermatoloji Uzmanı Dr. Vefa Gönenç Doktorum’un uzman konukları.
Dr. Yasemin Bradley, beslenme konusunda yürütülen son bilimsel çalışmaların sonuçlarını Doktorum izleyenleriyle paylaşacak. Dr. Bradley, çocukların boyunu uzatan formüller verip, kanserden koruduğu kesinleşen besinlerin koruma katsayılarını ve koruma mekanizmasını anlatacak.  Ayın sebzeleri lahana ve karnabahar, gündemdeki baharatlar zerdeçal ve tarçın Doktorum’da enine boyuna incelenecek, sağlıklı tarifler hazırlanacak.
Özellikle siğillerle ilgili birçok mit vardır. Örneğin siğili olan birinin başka bir evden tuz çalmasının çözüm olduğu söylenir ya da siğil ipek bir iple bağlanır vs. Aslında siğil nedir? Hangi durumlarda sistemik bir hastalıkla ilintilidir? Benleri ellemek doğru mudur? Benler ne zaman tehlikeli hale gelir? Benler ne zaman aldırılmalıdır? Bu soruların yanıtları da ayrıntılı olarak Doktorum’da verilecek.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/47632/doktorum.html