Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Doktorum

Doktorum
Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı “Doktorum”da bugün, “Açlık Krizleri ve Ani Şeker Düşmesi” ile “Vajinismus ” konuları ele alınacak.

 “Doktorum
“Açlık Krizleri ve Ani Şeker Düşmesi”
“Vajinismus ”
Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş  ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı “Doktorum”da bugün, “Açlık Krizleri ve Ani Şeker Düşmesi”  ile  “Vajinismus ”  konuları ele alınacak.
İç Hastalıkları ve Endokrinıoloji Uzmanı Prof. Dr. Zeynep Oşar  Siva ve Psikolog Mualla Oktay Doktorum’un uzman konukları.
“Şekerim düştü” sözünü özellikle şeker hastalarından sık sık duyarız. Bu durum yalnızca şeker hastalarının değil hipoglisemisi ve insülin direnci olanlarla, psikolojik ani bir travma yaşayanlarda da gözlenir.  Hatta bazıları bunu bilir ve yanında kesme şeker taşır. Ani şeker düşmesiyle açlık krizleri aslında kandaki şeker miktarıyla yani insülin salınımıyla ilgilidir. İnsülin salınımıyla ilgili sorunlar açlık krizlerini de tetikler. İşte bu önemli ama çözümü mümkün sağlık sorunu Doktorum’da anlatılacak.
Vajinismus aslında kolay ifade edilemeyen ancak evliliklerin çatırdamasında çok önemli rol oynayan bir sorun. Tedavisi ise terapiyle mümkün.  Vajinismus nedir? Altında hangi nedenler yatar? Tedavisi nasıl yapılır?  Bu soruların ayrıntılı yanıtı da Doktorum’da verilecek.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/47645/doktorum.html