Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Son Samuray

Son Samuray
Bir sivil savaş gazisi olan yüzbaşı Woodrow Algren, 1870’lerin sonunda Winchester silahlarının sözcüsü sıfatıyla Japonya’yı ziyaret eder. Amacı; İmparator Meiji’nin askerlerini eğitmek ve silahlarının tanıtımını yapmaktır.

Son Samuray
SAMURAYLARIN DESTANSI HİKAYESİ…
Japonya’nın modernizasyonunu anlatan filmin yönetmenliğini Edward Zwick yapıyor. Tom Cruise’un başrol aldığı filmde,  Cruise’a Japon aktör Ken Watanabe ve Shin Koyama da eşlik ediyor.
Tom Cruise bu film için ata binmek, kılıç kullanmak da dahil birçok eğitimden geçti. Filmin senaryosunu daha önce Gladyatör’a da imza atan John Logan yazdı.
Bir sivil savaş gazisi olan yüzbaşı Woodrow Algren, 1870’lerin sonunda Winchester silahlarının sözcüsü sıfatıyla Japonya’yı ziyaret eder. Amacı; İmparator Meiji’nin askerlerini eğitmek ve silahlarının tanıtımını yapmaktır. Meiji’nin silahlarla donatılmış ordusu kalan Son Samurayları yok etmek için hazırlıklarını yaparken yüzbaşı Algren bir çatışma sırasında sakatlanır ve samuraylara esir düşer.
Samuray kültürüyle tanışan yüzbaşı Algren’in hayata bakışı ve hatta tuttuğu taraf değişecektir.
Algren esir düştükten sonra samurayların lideri Katsumoto’dan onur ve savaş konusunda çok şey öğrenir ve iki taraf arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.


Orjinal Adı:        Last Samurai
Yönetmen :        Edward Zwick 
Oyuncular:     Tom Cruise,  Ken Watanabe,  Timothy Spall,  Billy Connolly,  Koyuki ,  Hiroyuki Sanada,
Türü:        Aksiyon,dram
Yapım Yılı:            2003, ABD-Yeni ZelandaSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/47690/son-samuray.html