Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Önden Gidenler

Önden Gidenler
Ömer Döngeloğlu’nun sunduğu Önden Gidenler’de bu hafta Hz. Muhammed’in ilk eşi olan Hz. Hatice’nin İslam’ın ilk yıllarında eşine verdiği maddi ve manevi desteğin boyutları anlatılacak.

HZ. HATİCE’NİN İSLAM DİNİNE BÜYÜK DESTEĞİ
Ömer Döngeloğlu’nun sunduğu Önden Gidenler’de bu hafta Hz. Muhammed’in ilk eşi olan Hz. Hatice’nin İslam’ın ilk yıllarında eşine verdiği maddi ve manevi desteğin boyutları anlatılacak. Süleymaniye Camii Emekli İmam Hatibi Mehmet Sevinç Kur’an-ı Kerim tilaveti ile Ömer Döngeloğlu’nun stüdyo konuğu olacak.
Ömer Döngeloğlu’nun etkileyici anlatımlarıyla İslam tarihinden olaylar ve özel bir sohbet Önden Gidenler’de izleyenlere ulaşıyor. Programda İslam dininin önde gelen kişilerinin ve peygamberlerin yaşantısı tüm ayrıntılarıyla anlatılıyor. Ömer Döngeloğlu bu akşam Hz. Muhammed’e peygamberliği öncesi yaşadığı sıkıntılı dönemlerinde eşi Hz. Hatice’nin verdiği desteği, ilerlemiş yaşına rağmen Mekke’den uzak bir konumda olan Hira Nur dağına giden eşini yalnız bırakmaması ve İslam’ın tebliğ sürecinde eşini fitne ve dedikodulara karşı muhafaza etmesini anlatacak. Döngeloğlu ayrıca Hz. Muhammed’in, eşi Hz. Hatice’nin çocuğu Hind’e karşı gösterdiği merhameti, Hz. Hatice’nin eşi Hz. Muhammed’in sütannesi Halime’ye karşı büyük saygısını örnekleri ile dile getirecek.
Önden Gidenler’in bu haftaki canlı yayın konuğu Süleymaniye Camii Emekli İmam Hatibi Mehmet Sevinç Kur’an-ı Kerim tilaveti ile programın manevi havasına katkı sağlayacak.
Ömer Döngeloğlu’nun etkileyici anlatımıyla Asr-ı Saadet yaşamına ve İslam’a ait tüm güzellikler Kanal 7’de ekrana geliyor. Ömer Döngeloğlu Perşembe akşamlarını manevi bir şölene çeviriyor. Döngeloğlu, İslam hakkında merak edilenleri her hafta konuklarıyla birlikte tüm ayrıntısıyla ve etkileyici anlatımıyla izleyiciyle paylaşıyor.
 Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler her Perşembe 22.00’da Kanal 7’de.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/48301/onden-gidenler.html