Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Keşanlı Ali Destanı

Keşanlı Ali Destanı
Bülent, Zilha’yı Ali’ye yar etmemek için silahını ateşler. Ancak kurşun hedefinden şaşar. Vurulan kişi, Ali’yi ölümden kurtarmıştır. Bu da mahalledeki dengeleri, özellikle de Hasibe’yi değiştirir.

Keşanlı Ali Destanı” muhteşem bir final bölümüyle ekrana veda ediyor.
Ali ile Zilha evleniyor.
Kanal D’nin başrollerini Nejat İşler ve Belçim Bilgin’in paylaştıkları, yayınlandığı ilk günden bu yana büyük bir ilgiyle takip edilen sevilen dizisi “Keşanlı Ali Destanı” muhteşem bir final bölümünün ardından bu akşam ekrana edecek. Dizinin yönetmeni Çağan Irmak’ın final bölümü için üç ayrı final çektiği dizide, izleyicileri başka sürpriz de bekliyor. 
Bülent, Zilha’yı Ali’ye yar etmemek için silahını ateşler. Ancak kurşun hedefinden şaşar. Vurulan kişi, Ali’yi ölümden kurtarmıştır. Bu da mahalledeki dengeleri, özellikle de Hasibe’yi değiştirir. Bülent akli dengesi yerinde olmadığı gerekçesi ile akıl hastanesine yatırılır. Fakat Perihan’ın ana yüreği buna dayanmaz. Oğlunu oradan çıkartabilmek için önce Zilha’dan sonra da Hulusi Bey’den yardım ister. Ancak her iki kapı da ona kapalıdır. Tek çare İhya Onaran’a yaptıklarının hesabını sormaktır. Sineklidağ’da ise düğün hazırlıkları başlar. Zilha ve Ali sonunda muratlarına ereceklerdir. Hasibe nazlansa da Zilli Zarife’den kızını ister. Mahalledeki evleri kurtarmak için Hulusi Bey’den yardım alan Keşanlı Ali’nin planı işe yarar ancak, Çakal ve Manyak Cafer’in kahvelerinin tapusu olmadığı ortaya çıkar. Rukiye ve Fadime ise hamiledir. Sonunda Ali’sine kavuşacak olan Zilha da, bunca yıldır kalbi Zilha için çarpan Ali de çok mutludur. Fakat her şeyini kaybeden Manyak Cafer bu mutluluğa gölge düşürmek için harekete geçer. İntikam ateşi ile yanan Cafer kendisi ile beraber mahalleliyi de büyük bir felakete sürükler.


Yazan                : Haldun Taner
Müzik                : Yalçın Tura
Yapım Şirketi        : D Yapım
Genel Koordinatör        : Özge Şen
Dramalar Direktörü     : E. Ayşe Durmaz
Yönetmen            : Çağan Irmak
Senaryo                 : Özen Yula – Özlem Havuzlu
Uygulayıcı Yapımcı         : Emel Sakarya Aksoy
Özgün Müzik    : ARIA (Bora Eboğlu, Cengiz Onural, Cenk Erdoğan,    Ceyda Pirali)
Görüntü Yönetmeni ve 2. Yönetmen : Selahattin Sancaklı
Sanat Yönetmeni          : Murat Güney
Danışman            : Gökhan Akçura
Plato Dekor Uygulama    : Hakan Yarkın
Kostüm Tasarım          : Nesrin Ayaz         Oyuncular            : Nejat İşler (Keşanlı Ali), Belçim Bilgin (Zilha),     Hale Akınlı (Hasibe), Mihriban Er (Şerif Abla), Şamil Kafkas (İzmarit Nuri),              Tuğrul Tülek (Sipsi Selim), Algı Eke (Fehime), Selin İşcan (Suzan), Ayberk Pekcan (Teke Kazım), Burcu Salihoğlu(Fadime), Beyti Engin (Çakal Rüstem),             S. Devrim Yakut (Rukiye), Hülya Gülşen Irmak (Melahat), Semah Tuğsel (Raziye), Ezgi Tombul (Ayfer), Meltem Savcı (Nezahat), Nuri Gökaşan (Hulusi Bey), Hülya Böceklioğlu (İffet Hanım), Ali Rıza Kubilay (Tetik Necmi), Yıldırım Gücük (Şipşak Rasih) Murat Kılıç (Macuncu Rıza), Barış Aydın (Kemal), Kosta Kortidis (Titrek Ekrem) ve Yavuz Sepetçi (Çamur İhsan) ve Turgut Tunçalp (Manyak Cafer)Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/48604/kesanli-ali-destani.html