Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Ben Efsaneyim

Ben Efsaneyim
New York’da hayatta kalmayı başaran tek insan ve virüsün sebep olduğu korkunç mutantlar…Başarılı bilimadamı Neville, insanlığı yok edecek tehlikeli virüse karşı amansız bir savaş verir.

Pazar Gecesi Sineması
BEN EFSANEYİM
New York’da hayatta kalmayı başaran tek insan  ve virüsün sebep olduğu korkunç mutantlar…Başarılı bilimadamı Neville, insanlığı yok edecek   tehlikeli virüse karşı amansız bir savaş verir.
Francis Lawrence’ın yönettiği filmde Will Smith yeryüzünde insan yapımı virüsten etkilenmeden, hayatta kalan tek insan olduğunu düşünen askeri bir viroloğu canlandırıyor.
Film, Norveç asıllı ünlü Amerika ’lı bilim kurgu ve korku yazarı Richard Matheson’un 1954 yılında yazdığı romanı "I Am Legend" (Ben Efsaneyim)’ den uyarlanmıştır.
Konusu;
Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan,önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York’ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville’in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.
Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan yeni mutantlar Neville’in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.


Orjinal Adı:         I’am Legend
Yönetmen :        Francis Lawrence
Oyuncular:     Will Smith, Alice Braga
Charlie Tahan
Türü:        Bilim kurgu
Yapım Yılı:        2007 / ABDSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/48626/ben-efsaneyim.html