Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > İstanbul Kafası

İstanbul Kafası
Reklamcı, pazarlama iletişimi uzmanı ve akademisyen Levent Erden, İstanbul’a başka bir gözle bakıyor, şehrin gizli anılarını, gözden kaçan ayrıntılarını anlatıyor.

Yeni …Yeni…
İSTANBUL KAFASI
Levent Erden’le şehre başka gözle bakın!
Reklamcı, pazarlama iletişimi uzmanı ve akademisyen Levent Erden, İstanbul’a başka bir gözle bakıyor, şehrin gizli anılarını, gözden kaçan ayrıntılarını anlatıyor. Her gün önünden geçtiğimiz sıradan bir binadan ya da bir sokak tabelasından yola çıkarak hem İstanbul’a hem kentin kalmış tarihine dair bilgiler veriyor.
Çiftevav Sokak’tan Yeniçerilere
Alman Konsolosluğu’nun hemen yanındaki Çiftevav Sokak’ın adı neden Çiftevav biliyor musunuz? Ya o sokakta yaşayanlar ‘çifte vav’ın ne olduğunu biliyor mu?
İlk bölümde Levent Erden, Çiftevav Sokak’tan yola çıkarak, hat sanatında kullanılan ‘vav’ın anlamını hattat Hüseyin Kutlu’yla  konuşacak.
Çifte vav aynı zamanda Yeniçeri remizi yani logosu. NTV Tarih dergisi yazarlarından Necdet Sakaoğlu, Yeniçeri sistemi hakkında bilgi verirken, ‘Yaşayan Savaşan Osmanlı Dioromaları’ sergisini açan ve 25 yıldır tarih konulu maketler yapan savaş tarihi araştımacısı Nejat Çuhadaroğlu da Yeniçeri kostümlerini ve yeniçerilerden günümüze kalanları anlatacak.
Levent Erden’in gözünden İstanbul salı akşamları NTV’de.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/49288/istanbul-kafasi.html