Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Hz. İsa

Hz. İsa
Film, Hz. İsa’ya İslam’ın bakış açısını ve Hıristiyanlık ile İslamiyet arasındaki iki temel farklı anlayışın yanı sıra bazı ortak özellikleri de ortaya koyuyor.

Hz. İsa’NIN HAYATININ İSLAMIN BAKIŞIYLA ANLATILDIĞI FİLM KANAL 7’DE
Kanal 7’de Ramazan ayına özel muhteşem bir yabancı film ekrana geliyor. Hz. İsa’nın mucizelerle dolu yaşamını anlatan sinema filmi “Hz. İsa” Kanal 7’de…
İranlı belgesel yapımcısı ve yönetmen Nader Talebzadeh’in çektiği ’’İslam’’ın bakışıyla İsa peygamberin hayatını anlatan sinema filmi “Hz. İsa” Kanal 7’de ekrana gelecek. İslam dünyasının Hz. İsa’yı anlatan ilk filmi “Hz. İsa” 1000’e yakın oyuncuyla Tahran’da çekildi. İranlı aktör Ahmet Süleymani, Hz. İsa’yı canlandıran ilk Müslüman oldu. Film, Hz. İsa’ya İslam’ın bakış açısını ve Hıristiyanlık ile İslamiyet arasındaki iki temel farklı anlayışın yanı sıra bazı ortak özellikleri de ortaya koyuyor. Mel Gibson’un olaylı filminde Hz. İsa’nın yanlış anlatıldığı düşüncesiyle yola çıkan yönetmen Talebzadeh, “Hz. İsa” filmiyle bütün farklılıklara rağmen kutsal sayılan ortak değerlerle dinler arası hoşgörü ve anlayışı teşvik etmeyi amaçladığını belirtiyor.
Hz. İsa filmi, Hıristiyan inanışının aksine Hz. İsa’nın Tanrı’nın oğlu olmadığını ve çarmıha gerilme olayının hiç gerçekleşmediğini anlatılıyor.  Aynı zamanda çarmıha gerilme olayında Mel Gibson filminde çarmıha gerilenin Hz. İsa olduğunu gösterirken, Talebzadeh ise çarmıha gerilenin Hz. İsa’ya ihanet ettiğine inanılan havarilerinden biri olan Yehuda olduğunu gösteriyor. Filmde Hz. İsa, İsrailoğulları’nın son peygamberi ve Hz. Muhammed’in müjdecisi olarak anlatılıyor ve insanları Kur’an doğrultusunda inanmaya teşvik ediyor.
Hz. İsa’nın hayatını tüm yönleriyle ekrana getiren film “Hz. İsa” Kanal 7’de…
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/49899/hz-isa.html