Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Örümcek Adam / Spiderman

Örümcek Adam / Spiderman
Peter Parker, ders dışında pek başarılı olamayan, gizlice sevdiği Mary Jane e aşkını itiraf edemeyen, kendine güvensiz biridir. Bir gün bir okul gezisi sırasında radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılır. Günler geçtikçe kendinde sıra dışı güçler olduğunu keşfetmeye başlar. Artık duvarlarda yürüyebilmekte, elleriyle ağ fırlatabilmektedir. İlk başlarda bu yeteneklerini eğlenmek için kullanır. Fakat kısa bir süre sonra amcası bir suçlunun elinde can verince kötülüklerin üzerine gitmeye karar verir.
Konu : İlk olarak 1962 yılında yayınlanan ve Amerikan çizgi romanının en popüler süper kahramanlarından biri haline gelen Örümcek Adam, ünlü yönetmen Sam Raimi tarafından sinemaya uyarlanan, Ses ve Görsel Efekt dallarında Oscara aday olan ilk filmiyle ekrana geliyor. Sinemada gösterime girdiğinde hasılat rekorları kıran filmde, Spiderman 2 ve halen yapımı devam eden Spiderman 3 de Peter Parker karakterini Tobey Maguire canlandırıyor. İki kez Oscar adayı olan Williem Dafoe, başarılı oyuncu Kirsten Dunst, Altın Küre kazanan James Franco’da filmde rol alıyor. Peter Parker (T. Maguire), ders dışında pek başarılı olamayan, gizlice sevdiği Mary Jane (K. Dunst)’e aşkını itiraf edemeyen, kendine güvensiz biridir. Bir gün bir okul gezisi sırasında radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılır. Günler geçtikçe kendinde sıra dışı güçler olduğunu keşfetmeye başlar. Artık duvarlarda yürüyebilmekte, elleriyle ağ fırlatabilmektedir. İlk başlarda bu yeteneklerini eğlenmek için kullanır. Fakat kısa bir süre sonra amcası bir suçlunun elinde can verince kötülüklerin üzerine gitmeye karar verir. Akşamın en iyi seyirliklerinden olan bu harika filmi sakın kaçırmayın!
Orjinal adı : Spiderman Yönetmen : Sam Raimi - Yapım Yılı : 2002 Oyuncular : Tobey Maguire, Willem Dafoe, Kirsten Dunst, James Franco, J. K. Simmons.

Orjinal adı : Spiderman Yönetmen : Sam Raimi - Yapım Yılı : 2002 Oyuncular : Tobey Maguire, Willem Dafoe, Kirsten Dunst, James Franco, J. K. Simmons.


Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/7555/orumcek-adam-spiderman.html