Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Küçük Gezegenler İçin Büyük Fikirler Küçük Gezegenler İçin Büyük Fikirler
BelgeselNTV2008-07-31saat: 20:30
Çevreci Çocuklar ve Çevre Dostu Sürüş Keyfi Belgeselde bu akşam, kendilerini çevreyi korumaya adamış bir grup çocuğun girişimleri ve çevreye zarar vermeden sürüş zevki yaşamanın yolları ekrana gelecek. Bu bölümde ilk olarak, 11 yaşındaki küçük eylemci Evan Green’nin önderliğindeki Kızıl Ejder Doğal Kaynakları Koruma Takımı’nın yeni üyeler kazanmak için düzenlendiği partiden özel görüntüler yer alacak.

El Yapımı El Yapımı
BelgeselTRT22008-07-29saat: 21:55
Yıllara direnerek günümüze kadar ulaşan, bize kim olduğumuzu ve nereden gelip nereye gittiğimizi anlatan el sanatlarımız tanıtılıyor El Yapımı programında...El sanatlarımızın tarihçeleri, yapım aşamaları izleyiciye sunulurken; yok olmamaları için neler yapılması gerektiği de sorgulanıyor. Programı izlerken; ne kadar zengin bir kültüre sahip olduğumuzu bir kez daha hatırlayacaksınız.

Yemekler ve Gerçekler Yemekler ve Gerçekler
BelgeselNTV2008-07-29saat: 20:30
Genç ve Güzel Kalmanın Yolları İnsanoğlu yüzyıllar boyunca ebedi güzelliğin iksirini keşfetmeyi umdu. Acaba bunun sırrı yediğimiz yiyeceklerde saklı olabilir mi? Vücudumuzun içerden ve dışardan yaşlanmasını önlemek için ne tür gıdalar tüketmeliyiz? Belgeselin bu bölümünde tüm bu soruların yanıtlarını bulacaksınız..

Türkiye’nin Hatıra Defteri 2 Türkiye’nin Hatıra Defteri 2
BelgeselCNN TÜRK2008-07-29saat: 21:20
1933 yılındaki Berlin-İstanbul hattında eğitim köprüsü, Nazilerin baskısından kaçıp İstanbul’da hocalık yapan bilim adamları ve profesörler, ünlü bilim adamı Einstein Türkiye’ye geldiğinde yaşananlar şimdiye kadar ilk defa yayınlanan arşiv görüntüleriyle ve belgelerle anlatılıyor

Küçük Gezegenler İçin Büyük Fikirler Küçük Gezegenler İçin Büyük Fikirler
BelgeselNTV2008-07-28saat: 20:30
Dünyayı kurtaracak ürünler, teknolojiler ve buluşları ekrana getiren “Küçük Gezegen için Büyük Fikirler” belgeseli bu akşam yedinci bölümü ile NTV’nin “Yeşil Belgesel Kuşağı”nda ekrana geliyor... Belgeselde eylemci, bilim adamı ve yazarlardan, önemli çevreci şahsiyetlere kadar pekçok uzman yorumcu ele alınan konuların bütün içinde ne kadar hayati olduğunu ortaya koyacak

Savaşçılar Savaşçılar
BelgeselNTV2008-07-27saat: 22:10
“Warriors” (Savaşçılar) tarihin en büyük savaşçılarının hayatlarındaki anahtar anları ve olayları inceleyen ihtişamlı bir belgesel; epik bir dram. Hiçbir masraftan çekinilmeden gerçekleştirilen ve aksiyon sahneleriyle dikkat çeken yapım, saf iradenin, dehanın, cesaretin ve zaman zamansa açgözlülüğün verdiği hırsla yaşadıkları dünyayı yeniden şekillendiren altı olağanüstü adamın hayatını konu alıyor: Spartaküs

Yemekler ve Gerçekler Yemekler ve Gerçekler
BelgeselNTV2008-07-27saat: 21:00
Balık stresi azaltır mı? “Ne yesem yarıyor” lafı doğru mu? Detox vücudu korur mu? Sofranızı kurmadan önce mutlaka izlemeniz gereken BBC’nin yemekler ve diyetler hakkında tüm gerçekleri açıklayan, tabuları yıkan belgeseli “Yemekler ve Gerçekler” bu akşam dördüncü bölümü ile doğal olarak NTV’nin “Yeşil Belgeseller Kuşağı”nda...

Kozalar Örülürken Kozalar Örülürken
BelgeselTRT22008-07-27saat: 19:20
İpekböcekçiliği... Sabrın, emeğin ve azmin ortak hikayesi... Yapımını Korkmaz Göçmen, yönetimini Canan Sillelinin üstlendiği belgesel “Kozalar Örülürken” ipekböcekçiliğinin aşamaları ile bu işle uğraşan bir ailenin yaşadığı telaşları anlatılıyor.

Savaşçılar Belgeseli Savaşçılar Belgeseli
BelgeselNTV2008-07-26saat: 21:00
Atilla’dan Napolyon’a savaş dehalarının ekranda canlandığı, BBC’nin tarihin büyük komutanları hakkındaki film gibi belgeseli “Savaşçılar” (Warriors)da bu akşam Roma İmparatorluğu’na önünde diz çökerten gladyatör Spartaküs’ün hayatı gözler önüne serilecek. “Warriors” (Savaşçılar) tarihin en büyük savaşçılarının hayatlarındaki anahtar anları ve olayları inceleyen ihtişamlı bir belgesel; epik bir dram.

Tasarım Kentleri Tasarım Kentleri
BelgeselCNN TÜRK2008-07-26saat: 21:00
İstanbul Modern müzesinde 10 Ağustos’a kadar devam edecek Tasarım Kentleri sergisinin yapım aşaması ekrana taşınıyor. Dünya tasarım anlayışını değiştiren en önemli sanatçıların yapıları bir araya getiren sergi, 19. yüzyılın ortalarından günümüze kadar tasarım tarihini yansıtıyor. Dünya tasarımının tarihten bugüne geldiği noktayı 8 kent üzerinden anlatan sergiyi, yaratıcıları anlatıyor.

Okudukça Okudukça
BelgeselTRT22008-07-26saat: 20:10
Türkçe’nin yaşadığı her yere kulak veriyor Okudukça. Kültürün ve edebiyatın evrensel değerlerine kapılarını sonuna kadar açıyor. Şiir,roman,öyküedebiyat tarihi, dergiler,mekanlar,yazarlar hemen her konu Okudukça’nın evreni içine giriyor.

Bir Yudum İnsan Bir Yudum İnsan
BelgeselCNN TÜRK2008-07-26saat: 20:00
Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Suna Pekuysal’ın tiyatro ve sinema yaşamının ele alındığı programda Pekuysal’la sağlığında yapılmış röportaj da yer alacak. Tiyatro ve sinemanın büyük oyuncularından olan ve televizyon dizileri sayesinde de milyonların gönlünde taht kuran Suna Pekuysal yıllar önce kayda alınmış sohbetinde tiyatro ve sinema tutkusuyla ekranlarda

Büyük Kedilerin Günlüğü Büyük Kedilerin Günlüğü
BelgeselTRT22008-07-26saat: 20:40
Büyük kedilerin doğal ortamdaki günlük yaşamları bütün ayrıntılarıyla belgeselde ekrana geliyor. Arslanlar, leoparlar, kaplanlar ve çitalar… Her birinin hayatta kalma mücadelesinde sürekli avlanması, kendi neslinin devamı için ailesine sahip çıkması ve yavrularını bu vahşi yaşamda hayatta kalmasını öğretmesi gerekmektedir.

Bam Teli Bam Teli
BelgeselTRT 12008-07-25saat: 22:10
Burdur’da yaşayan Küçükkaya Ailesi keman, viyola, kontrbas üretip Almanya’ya satıyor. Öykü aslında Almanya’da başlıyor. Erkan Küçükkaya, Almanya’da öğrenim görürken, ilkokuldan sonra enstrüman yapım bölümüne gidiyor. Orada hem okuyup, hem de keman, viyola, kontrbas üreten bir ailenin yanında çalışıyor

Dünyayı Kurtaran Kadın Dünyayı Kurtaran Kadın
BelgeselNTV2008-07-25saat: 20:30
Türkiye’de çevreye dost yaşamak mümkün mü? Teoride bildiklerimizi pratiğe nasıl geçirebiliriz? Zorluklardan ve imkansızlıklardan yılmadan Türkiye şartlarında dünyayı kurtarmanın yollarını arayan Melisa Sözen, “Dünyayı Kurtaran Kadın”da bu kez “Ekolojik ev” peşinde.

Hayatım Sinema Hayatım Sinema
BelgeselCNN TÜRK2008-07-24saat: 22:00
Geçtiğimiz hafta vizyona giren Mamma Mia filminin Fethiye Hillside’da yapılan galasından görüntüler ve Ocak ayında yaşama veda eden Kara Şövalye filminin başrol oyuncularından Heath Ledger için hazırlanan özel bir dosya da Hayatım Sinema’da ekranlara gelecek.

Taştaki Sır Taştaki Sır
BelgeselCNN TÜRK2008-07-24saat: 21:00
Cilalı Taş Devri’nden günümüze, 8000 yıldır yaşamın sürdüğü, antik çağda 200 bin kişinin yaşadığı bir liman kenti olan Efes var. Tanrıçaları adına antik dünyanın 7 harikasından birini inşa etmişlerdi. Ayasofya bu tapınaktan götürülen 12 sütun üzerinde yükseldi.

Savaşçılar Belgeseli Savaşçılar Belgeseli
BelgeselNTV2008-07-20saat: 22:10
Atilla’dan Napolyon’a savaş dehalarının ekranda canlandığı, BBC’nin tarihin büyük komutanları hakkındaki film gibi belgeseli “Savaşçılar” (Warriors)da bu akşam Roma İmparatorluğu’na önünde diz çökerten gladyatör Spartaküs’ün hayatı gözler önüne serilecek. “Warriors” (Savaşçılar) tarihin en büyük savaşçılarının hayatlarındaki anahtar anları ve olayları inceleyen ihtişamlı bir belgesel; epik bir dram

Yemekler ve Gerçekler Yemekler ve Gerçekler
BelgeselNTV2008-07-20saat: 21:00
Balık stresi azaltır mı? “Ne yesem yarıyor” lafı doğru mu? Detox vücudu korur mu? Sofranızı kurmadan önce mutlaka izlemeniz gereken BBC’nin yemekler ve diyetler hakkında tüm gerçekleri açıklayan, tabuları yıkan belgeseli “Yemekler ve Gerçekler” bu akşam üçüncü bölümü ile kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için bir kez daha NTV’de.

Ordaydım Belgeseli Ordaydım Belgeseli
BelgeselCNN TÜRK2008-07-20saat: 23:25
Bir Soner Yalçın Belgeseli ‘Oradaydım’, bu haftaki yeni bölümünde; 20 Ağustos 2006 tarihinde İzmir’in Selçuk ilçesinde gerçekleşen büyük orman yangınının nasıl söndürüldüğü ve facianın eşiğinden nasıl dönüldüğü ekrana geliyor.

Büyük Kedilerin Günlüğü Büyük Kedilerin Günlüğü
BelgeselTRT22008-07-19saat: 20:40
Büyük kedilerin doğal ortamdaki günlük yaşamları bütün ayrıntılarıyla belgeselde ekrana geliyor. Arslanlar, leoparlar, kaplanlar ve çitalar… Her birinin hayatta kalma mücadelesinde sürekli avlanması, kendi neslinin devamı için ailesine sahip çıkması ve yavrularını bu vahşi yaşamda hayatta kalmasını öğretmesi gerekmektedir.

Türksoyla İpek Yolu Türksoyla İpek Yolu
BelgeselKANAL72008-07-19saat: 23:55
Anadoludan Çine, Çinden Hindistana; Türksoyla İpek Yolu, izleyenleri, tarihsel ve kültürel bir seyahate çıkartıyor. Kanal 7, İpek Yolunun bugününü ekrana taşıyor. Gazeteci Seyfullah Türksoyun hazırladığı haber programda, Orta Asya, Kafkaslar, Hindistan, Çin ve İpekyolu üzerindeki yerleşim yerlerinden görüntüler, son haberler, kültürel etkinlikler ekrana geliyor.

Darwin’in Kabusu Darwin’in Kabusu
BelgeselNTV2008-07-19saat: 21:00
“Darwin’in Kâbusu” (Darwin’s Nightmare), 2006 Akademi Ödülleri’nde “En İyi Belgesel Film” dalında en güçlü aday olarak gösterildi… 1960’larda deney amacıyla Afrika’daki Victoria Gölü’ne yabancı bir balık türü salındı. Doymaz yırtıcılığıyla bu tatlı su levreği, yöreye özgü bütün balıkları silip süpürdü.

Görmeniz Gereken 50 Yer Görmeniz Gereken 50 Yer
BelgeselCNN TÜRK2008-07-19saat: 21:00
“Görmeniz Gereken 50 Yer”de Fatih Türkmenoğlu; Kapadokya’da peri bacalarını, Karadeniz Bölgesi’nin eşsiz güzellikteki doğasını, Safranbolu evlerini, Sümela Manastırı’nı, Nemrut’u, Pamukkale’yi, Ağrı Dağı’nı, Palandöken’i, Abant’ı, Yedi Gölleri ve bunun gibi pek çok yeri tanıtıyor.

Bam Teli Bam Teli
BelgeselTRT 12008-07-18saat: 22:10
Yol öykücüsü Tayfun Talipoğlu Anadolu’yu ve Anadolu insanını ekrana getirmeye devam ediyor. “Yol Öykücüsü” için ne yollar bitiyor, ne de öyküler. Bu hafta ilk haber Konya’nın Kıreli Beldesi’nden. Onlar oldukça üzgünler. Çünkü yeni çıkan yasa ile belediyelikten düşen 1123 belediyeden biri de Kıreli.

Küçük Gezegen İçin Büyük Fikirler Küçük Gezegen İçin Büyük Fikirler
BelgeselNTV2008-07-17saat: 20:30
Gezegenimizin hayatta kalması, daha az atık üretmemize ve “Kullan at” yerine “ Dönüştür ve yeniden kullan” felsefesini benimsememize bağlı. Daha azıyla yetinerek fazlasını yapmayı hayâl edebilir misiniz? Belgeselin bu akşam yayınlanacak ilk bölümünde kağıt ve plastik arasındaki farkların önemi ekrana gelecek...

Hayatım Sinema Hayatım Sinema
BelgeselCNN TÜRK2008-07-17saat: 22:00
Hayatım Sinema, çekimleri süren Devrim Arabaları filminin setine konuk oluyor. 1961 yılında geçen film, ilk yerli üretim araba olması planlanan "Devrim" marka arabaların hayata geçirilme sürecini anlatıyor. Hititler ve Gelibolu belgeselleriyle tanıdığımız Tolga Örnek’in yönettiği filmin kalabalık bir oyuncu kadrosu var.

Hareket Halinde Türkiye Hareket Halinde Türkiye
BelgeselNTV2008-07-16saat: 20:30
İnsan öykülerinden yola çıkarak, Türkiye’ye ve Türk insanının başdöndürücü hareketliliğine ayna tutmayı amaçlayan Nedim Hazar’ın NTV için hazırladığı sekiz bölümlük belgesel dizisi “Hareket Halinde Türkiye” bu akşam ekrana gelecek üçüncü bölümünde Alanya Almanlarını ekrana getiriyor...

Keşif Tutkusu Keşif Tutkusu
BelgeselTRT22008-07-15saat: 19:30
Heyecen ve keyif dolu bir yarışma programı başlıyor. Eğer sizde keşfetmenin heyecanını bizlerle beraber yaşamak istiyorsanız ve keşif tutkusunda yarışmacı olarak bulunmak istiyorsanız bizlerle birlikte keşif yolunda bu güzellikleri yaşayın.

Türkiye’nin Hatıra Defteri 2 Türkiye’nin Hatıra Defteri 2
BelgeselCNN TÜRK2008-07-15saat: 21:20
Nebil Özgentürk’ün genel yönetmenliğini üstlendiği “Türkiye’nin Hatıra Defteri” CNN TÜRK’te ekrana taşınıyor.
Reklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı