Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Işıl Yücesoy Biyografisi
Işıl Yücesoy fotoğrafı

2007 - Zoraki Koca : Saadet

2006 - Rüya Gibi : İhya

2005 - Güz Yangını : Dila Hanım

2004 - Çemberimde Gül Oya : Sema

2000 - Üvey Baba : Hanımağa

Işıl Yücesoy


1945 yılında kırklareli’nde doğan ışıl yücesoy, sanatla içiçe bir ailede hayata gözlerini açmış. babası müzik öğretmeni olan ve bu sayede küçük yaşlarda piyano çalmayı öğrenen yücesoy’un dedesi bestekar giriftzen asım bey, halası ise türk tiyatrosunun büyük oyuncularından muazzez kurdoğlu idi. istanbul’da devam ettiği orta öğrenimi boyunca altı yıl süreyle okulun voleybol takımının kaptanlığını yaptı. liseyi bitirdiği günlerde rasimpaşa spor kulübü onu transfer etmiş, profesyonel sporcu olma yolunda ilk adımı atmıştı ki sanat ağır bastı.

ankara devlet konservatuarı’nda oyunculuk eğitimi alan ışıl yücesoy, mezun olur olmaz devlet tiyatrolarında oyuncu olarak sahneye çıkmaya başladı. altı yıl süren bu dönemden sonra birtakım sorunlar nedeniyle devlet tiyatrolarından ayrıldı. o günlerde gelen teklifleri değerlendirerek 1975 yılında şarkıcı olarak sahneye çıkmaya başladı. aynı yıl ilk 45’liği “çalamazsın mutluluğu / köye geldi bir gelin” yayınlandı.

isminin çok yakıştığı insanlardan ışıl yücesoy sahnede de hayatta da "ışıl ışıl" parlıyor. boyuyla posuyla, gümbür gümbür sesiyle "heybetli" bir kadın. bir o kadar da zarif. sanatçının bir misyonu olduğuna inanıyor, onunki de "sanata evet" diyen öğrenciler yetiştirmek. belki 15 yaşında bir kızı olduğu için, belki de hep gençlerle iç içe olduğundan, bugün popüler olan müziklere kulak tıkayıp burun bükmek yerine her şeyi dinleyip tanımayı tercih ediyor. "eğer bir yerden bir ses geliyorsa neden geliyor diye bakmak zorundadır sanatçı"diyor. candan erçetin'in hiçbir konserini kaçırmıyor, fatih erkoç'u, tarkan'ı çok seviyor. internetten şarkı "indirdiğini" anlatıyor.
Işıl Yücesoy resimleri, Işıl Yücesoy fotoğrafları

Işıl Yücesoy videoları izle , Işıl Yücesoy izle
Reklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı