Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Özkan Uğur Biyografisi
Özkan Uğur fotoğrafı

2004 - Cennet Mahallesi : Beter Ali

2004 - İstanbul Şahidimdir

2003 - Alacakaranlık : Bedir Büyükdereci

2002 - Asmalı Konak : Sedat

2002 - Yeter Anne : Altan

1998 - İkinci Bahar : Şecaattin

Özkan Uğur
Doğum Tarihi : 17 Ekim 1953


Müzik hayatına Şerif Yüzbaşıoğlu Orkestrası'nda başladı. 1971 senesinde Mazhar Alanson ve Fuat Güner ile ilk grunbu Kaygısızlar'la profesyonel bas gitaristliğe başladı. 1972'de Kurtalan Ekspresi adlı grubun ilk kadrosunda yer aldı. Bu grup dağılınca beş ay kadar bir süre Erkin Koray'la Ter adlı müzik grubunda yerini aldı. Daha sonra, Barış Manço'nun askerden dönmesi ile yeniden kurulan Kurtalan Ekspresi'ne katıldı ve 1973 - 1975 yılları arasında bu grupla çalıştı. Edip Akbayram ile Dostlar ve Seyhan Karabay ile Kardaşlar kadrolarında bulundu. Aynı yıl Ersen ve Dadaşlar'da Taner Öngür'den boşalan yeri doldurdu. 1976'da yine Fuat Güner ve Mazhan Alanson ile İpucu beşlisi'ne geçti. 1978'de Galip Boransu ve Cengiz Teoman ile Grup Karma'yı kurdu. Bu grup ile katıldıkları 1978 Türkiye Eurovizyon elemelerinde bestesi Galip Boransu'ya ait "İmkansız" adlı şarkıyla 4. olmuştur. Halen MFÖ ile çalıyor. MFÖ ile 1985'de Diday Diday Day ve 1988'de Sufi şarkısı ile olmak üzere iki kez Türkiye'yi Eurovizyon'da temsil etmiştir.

Özkan Uğur, MFÖ'de bas gitar çalarken aynı anda inanılmaz zor derecedeki vokalleri tenor ses rengi ile başarıyla icra etmektedir. Ayrıca sanatçının hiçbir anlama gelmeyen sözlerle yaptığı şarkılar bulunmaktadır: Sude (MFÖ "Geldiler" 1990 ve Sezen Aksu "Deli Kızın Türküsü" 1993), Kera, Fanki Tonki Zonki gibi...

Kullandığı Fender Jazz Bass kendisine Barış Manço tarafından hediye edilmiştir.

Atv kanalında yayınlanan İkinci Bahar dizisinde zabıta rolünde oynamıştır. Atv'de yayınlanan Ağırlığınca Altın yarışmasını sunmuştur. Komser Şekspir filminde oynamıştır. Atv'de yayınlanmış olan Yeter Anne dizisinde anne rolündeki Suna Pekuysal'ın oğlunu canlandırmıştır. Gora filminde Garavel rolünde oynamıştır.

1980-1983 tarihleri arasında Fuat Güner'le birlikte, Ferhan Şensoy'un “Şahları da Vururlar” ve “Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı” adlı oyunlarında müzisyen ve oyuncu olarak yer aldı.
Özkan Uğur resimleri, Özkan Uğur fotoğrafları

Özkan Uğur videoları izle , Özkan Uğur izle
Reklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı