Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Tuna Kiremitçi Biyografisi
Tuna Kiremitçi fotoğrafı

2004 - Avrupa Yakası : Konuk Oyuncu

2005 - Yağmur Zamanı

Tuna Kiremitçi
Doğum Yeri : Eskişehir
Doğum Tarihi : Şubat 1973
Eğitimi : Lisans

Çağdaş Türk yazar.

Murat Atılgan, Yunus Emre ve Dumlupınar İlkokulları’nın ardından ilköğrenimini, 10 yaşındayken taşındıkları Ankara’da tamamladı.

İlk şiirleri, Galatasaray Lisesi yıllarında Varlık dergisinde yayımlandı. Kendisine "Yaşar Nabi Nayır Şiir Ödülü"nü kazandıran "Ayabakanlar" adlı kitabı 1994 yılında okuyucuyla buluştu. 1997’de Bosnalı şair İzzet Sarayliç’le "Erguvan Balkan Şiir Ödülü"nü paylaştı. Bunu 1998 tarihli ikinci şiir kitabı olan "Akademi" izledi.

Tuna Kiremitçi'nin 2002’de çıkan ilk romanı "Git Kendini Çok Sevdirmeden" büyük yankı uyandırdı ve o yılın en önemli edebiyat olaylarından biri kabul edildi. 2003'te ikinci romanı "Bu İşte Bir Yalnızlık Var" ve şiirlerini derlediği "Bazı Şiirler Bazı Şarkılar" yayımlandı. 2005 yılında yayımlanan "Yolda Üç Kişi" ve "A.Ş.K. Neyin Kısaltması?" adlı kitapları da geniş bir okuyucu kitlesiyle buluşmuş ve büyük beğeni kazanmıştır. Yazarın son romanı, 2007 yılında "Dualar Kalıcıdır" adıyla yayımlanmıştır.

Genellikle sıradan insanların trajedilerini, günümüz toplumundaki kadın-erkek ilişkilerinin açmazlarını ve yaşlanmanın melankolisini hüzünlü, yer yer de gülümseten bir anlatımla işlediği romanları, Profesör Gürsel Aytaç tarafından Türk edebiyatında "romantik ironi" örnekleri olarak değerlendirilmiştir (Hürriyet Gösteri; Temmuz-Ağustos 2005).

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde sinema eğitimi görmüş olan, kısa filmleri çeşitli festivallerde ödüller alan Tuna Kiremitçi, senaryo ve köşe yazarlığıyla da ugraşıyor. Ayrıca, 1990'lı yıllarda Kumdan Kaleler topluluğuyla Etnik Rock çalışmaları yapmış, besteci ve solist olarak bir albüme ("Denize Doğru"; 1996) imza atmıştır. Sanatçının ilk solo albümü olan "Kendi Halinde", on yıl aradan sonra Aralık 2007 tarihinde çıktı.

Tuna Kiremitçi halen Vatan Gazetesi'nde kültür üzerine köşe yazıları yazmaktadır ve bir oğul babasıdır.
Tuna Kiremitçi resimleri, Tuna Kiremitçi fotoğrafları

Tuna Kiremitçi videoları izle , Tuna Kiremitçi izle
Reklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı