Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Karşı Daire
Karşı Daire
Karşı Daire


Tarih: 2008-07-13 TV : CNBC-E Saat: 22:00 Tür:Yabancı Sinema


Untitled document

Daha önce “Central Station”da izleyip hayran kaldığımız Fernanda Montenegro bu sefer Brezilya/Fransa ortak yapımı “The Other Side of the Street” ile karşımızda. Regina, altmış beş yaşında bir kadındır. Yaşlı, yalnız bir kadın nasıl vakit geçirir? Kocasından boşanmış olan, oğlunu da pek seyrek gören Regina (Fernanda Montenegro), Copacabana polisi için gönüllü muhbirlik yaparak boş vaktini değerlendirir. Çok da boş vakti vardır. Elinde dürbünü ile komşuların pencerelerini gözler, bulunduğu her yerde çevreyi kollar, onun üçte bir yaşındakilerin gittiği kulüplerde oturur. Bayağı da başarılı bir meslek hayatı vardır. Hırsızları yakalatmış, kadın satanları kanunun eline teslim etmiştir. Özellikle, kısa süre önce bir çocu fuhuş çetesini çökerterek elde ettiği büyük başarıyla iftihar eder. Kahramanımız bir akşam gene her zamanki gibi komşuların pencerelerini kontrol ederken, bir evdeki olaylar dikkatini çeker. Yaşlı bir adam karısına bir ilaç zerk etmiştir, kadın da ölmüşe benzer. Regina derhal bu adamın karısına öldürücü bir doz zerk ettiğini düşünerek polisi haberdar eder. Ama polis ihtiyar yargıç Camargo’yu (Raul Cortez) tutuklamaz. Hem kızan, hem hayalkırıklığına uğrayan Regina da, bu soruşturmayı tek başına sürdürme kararı verir. Böylece kendini tehlikeye atıp atmadığını da düşünmez. Ancak bir süre sonra yargıç Camargo, Regina’yı fark eder, ona ilgi duyar ve bir yere çıkmalarını teklif eder. Yaşlı kadın, bu teklifi kabul eder. Yargıç ona, karısının ölümünün farklı bir versiyonunu anlatır. Kadın kanser hastasıdır. İkisi birbirlerine ilgi duyarlar. Marcos Bernstein’ın filmi, bir anda bir kedi-fare kovalamacasından, bir ikinci bahar aşkı hikâyesine dönüşür. İki yaşlı karakterin birbirine ilgi duymasıyla birlikte, ender rastlanan bir durumla da karşılaşıyoruz. Fernanda Montenegro ile Raul Cortez’in aşk sahneleri, her ikisinin de yaşı 70’i geçmiş olan iki oyuncu için gerçekten de fevkalade inandırıcı. Zaten bu filmin kovalamaca ve sevgi unsurlarını bir arada tutan, onlara bir bütünlük veren, kadın oyuncusunun varlığı. Oscar adayı, Berlin’den ödüllü Fernanda Montenegro, “Arka Pencere”den bakan meraklı Jessica tipinden, ömrünün sonbaharında beklenmedik bir aşk yaşayan kadına büyük bir kolaylıkla geçiyor çünkü.

Yönetmeni : Marcos Bernstein Oyuncuları : Fernanda Montenegro, Raul Cortez, Laura Cardoso, Miguel Lunardi. Yapım Yılı : 2004 / 97 dk.

Künye :
Untitled document

Yönetmeni : Marcos Bernstein Oyuncuları : Fernanda Montenegro, Raul Cortez, Laura Cardoso, Miguel Lunardi. Yapım Yılı : 2004 / 97 dk.


Karşı Daire izle -> CNBC-E canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı