Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Dexter Dizisi
Dexter Dizisi
Dexter Dizisi


Tarih: 2008-07-19 TV : CNBC-E Saat: 21:00 Tür:Yabancı Dizi


Untitled document

Amerika’da izlenme rekorları kıran, her bölümü ile olay yaratan, gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil olan “Dexter”ın maceraları ilk sezon bölümleri ile CNBC-e’de... Televizyonun en sevilen seri katili Dexter rolünde, Six Feet Under’dan tanıdığımız Michael C. Hall’u izliyoruz.

Televizyonun en sevilen seri katili Dexter rolünde, Six Feet Under’dan tanıdığımız Michael C. Hall’u izliyoruz. Dexter için Karanlık Hafta Sonu! Dexter öz babasının öldüğüne dair bir mektup alır. Bu haber Dexter’ı şaşkınlığa uğratır çünkü onu evlatlık alan babası Harry’nin anlattıklarına göre öz babası otuz yıl önce ölmüştür. Babasının ona bıraktığı evi ve eşyaları görmek ve karanlık geçmişiyle yüzleşmek üzere Dexter haftasonu için şehir dışına çıkmaya karar verir. Rita da destek olmak amacıyla onunla beraber gider. Ancak babasının ona bıraktığı evde kalan Dexter ve Rita’ya Debra ve Rudy’de katılınca durum biraz rahatsızlık verici bir hal alır. Diğer yandan Miami’de Doakes, orta yaşlı Haitili bir adamın vurulma olayını araştırmaktadır. İçişleri de olaya karışır ve Batista gerçekleri söyleyip söylememek konusunda bir karar vermek zorundadır.

azizk dexter’ın yayınlanacağını ve six feet under’dan tanıdığımız michael c. hall’ın başrolde oynadığını duyurmuştu. detaylı tanıtımına ise ancak sıra geldi. showtime’ın bu sene ki bombası olan dexter, gündüz adli tıpçı, geceleri ise seri katil olan dexter morgan’ın yaşamını konu alıyor. dizi jeff lindsay’in darkly dreaming dexter isimli romanından uyarlama. dizinin mükemmel de bir jeneriği mevcut.

bu zamana kadar dizi hakkında yapılan tüm eleştiriler iyi. öyle olması da o kadar normal ki. iyi hazırlanmış bir senaryo, bir katilin neredeyse içini bize gösteren türden bir görüntü yönetmenliği.. dexter’ın insanlıktan uzak kişiliği, insanlar ile iç içe yaşamaya kendini öylesine zorlarken, iç sesinin insan davranışlarını sorgulayışını dinliyoruz. karşımıza aslında görünürde dünyanın en normal, en sosyal, katil olabileceğina asla inanamayacağımız bir seri katil çıkıyor. kana olan tutkusu ise onu adli tıpta çalışmaya itiyor. böylece kendisi gibi diğer katillere de yakın oluyor ve onlara ulaşıp, onları öldürmesi kolay oluyor.

dexter’ın öldürme dürtüleri çocukluğuna dayanıyor. bir aile tarafından evlat edinilmiş olan dexter’ın asıl ailesi ile bir bilgimiz yok şimdilik, sadece bu katil ruhunu çocukluğunda evlat edinilmeden önce geçirdiği bir travmaya bağlı olduğu imasını izliyoruz. bir de kocaman yara izi var karnında henüz sebebi açıklanmamış (ben çocukluğunda olduğuna yordum). onu evlat edinen sıkı dedektif harry ilk anlardan itibaren bu çocuğun içinde bir şeylerin arızalı, eksik olduğunu anlıyor ve dexter’ın öldürme dürtülerini önce hayvanlara, sonra da hiç değilse yaşamayı hak etmeyen kötü insanlara kaymasını sağlıyor.
üvey kardeş debra
üvey kardeş debra
Dexter dizisinin tekrar yayınlanacağını ve Six Feet Under’dan tanıdığımız michael c. hall’ın başrolde oynadığını biliyorduk.Showtime’ın bu sene ki bombası olan dexter, gündüz adli tıpçı, geceleri ise seri katil olan Dexter Morgan’ın yaşamını konu alıyor. Dizi Jeff Lindsay’in Darkly Dreaming Dexter isimli romanından uyarlama.
Dexter dizisi season 3
dexter’ın bir de üvey kardeşi debra (jennifer carpenter) var. onun dexter’ın katilliği ve babasının ona yardım edişine dair bir bilgisi yok. o polis memurluğundan dedektifliğe adım atmaya çalışan çekingen bir kız. dexter, onun ağabeyi olarak ona destek oluyor ve özellikle katiller ile ilgili davalarda büyük yardımlarda bulunuyor. ne de olsa o da bir katil. kardeşi ve dexter bir çok gerilimli sahneye neden olan ’dondurma kamyonu katili’ davasında birlikte çalışıyorlar. ileride teşkilatın haberi olmadan dexter ve yeni seri katilin ilişkisi gitgide organik bir bağa dönüşecek.
Dexter dizisi season 3 new episodes
dexter ile çalışan herkes onu çok seviyor. amiri maria (lauren vélez) ona biraz abayı yakmış. meslektaşları angel (david zayas) ve vince (c.s. lee) onun özel yetenekleri olduğunu düşünüyor. ancak bir kişi çavuş doakes (erik king) ondan hiç hoşlanmıyor. dexter, onun içindeki katil dürtülerini sezdiğini düşünüyor. böylesine normal görünümlü bir seri katilin bir de sevgilisi var ancak dexter’ın seks ile hiç ilgisi yok. bu nedenle kişiliklerinin (arıza bakımından) çok uyuştuğunu düşündüğü rita (julie benz) ile beraber. rita kocası tarafından tecavüze, şiddete maruz kalmış 2 çocuklu çok kırılgan bir kadın. ama dexter’ın rita ve çocukları yanında mükemmel bir baba figürüne bürünmesi tam izlemelik.
dexter ve sevgilisi rita
dexter ve sevgilisi rita
Yeni Sezon yeni bölüm
Dexter dizisi 3. sezon tekrar bölümleri
Dexter Kendi Cinayetiyle Karşı Karşıya! Dexter çağrıldığı suç mahaline vardığında kendi işlediği bir cinayetle yüzyüze gelir. Öldürdükten sonra cesetten kurtulduğu halde, ceset tekrar nasıl olduysa olay yerine geri gelmiştir. Dexter bunu yapanın Ice Truck Katili olduğunu ve kendisinin de neler yaptığından haberdar olduğu mesajını vermeye çalıştığını düşünür.
Dexter season 3
six feet under’da fazlasıyla nazik, kırılgan ve kontrollü david fisher olarak izlemeye alıştığımız micheal c. hall, burada bayağı da ürküten bir katili mükemmel canlandırmış. hatta bu seri katile bayılacaksınız. geceleri öldüren dexter, fazlasıyla kanlı ve değişik stiller kullanmaya özen gösteriyor aynı zamanda. iyilik adına öldüren katil dexter sezonn izlenmeye değer dizilerinden olmayı başardı. showtime’ın resmi dexter sitesinde dexter’ın öldürdüğü kişilerin profillerine, adli tıp ile ilgili derslere ulaşmak mümkün.
Bu arada LaGuerta suç mahalinde saklanmış Kübalı bir çocuk bulur. Çocuğun Dexter’ın kurbanını yakalayıp öldürüşünü görmemiş olması neredeyse imkansızdır. Kendi işlediği cinayeti araştırmakla görevlendirilmiş olan Dexter bir yandan da bu işten paçasını sıyırmak için bir yol bulmak zorundadır. Öte yandan Rita’nın belalı kocası hapisten çıkmıştır ve kızının doğumgünü partisine katılmak istemektedir.

Dexter dizisi fun club fan club Dexter Dizisi Dexter Dizi dexter episode guide dexter tv season 1 season 2 season 3

Künye :
Untitled document

Michael C. Hall


Dexter Dizisi izle -> CNBC-E canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı