Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Azınlık Raporu
 Azınlık Raporu
Azınlık Raporu


Tarih: 2008-10-13 TV : FOX TV Saat: 23:15 Tür:Yabancı Sinema


Bilimkurgu türünün ünlü yazarı Philip K. Dick’’in bir kısa öyküsünden alınan ve yönetmen Steven Spielberg tarafından sinemaya uyarlanan film, 2054’te “Washington DC”de geçiyor. Son 6 senedir hiçbir cinayet işlenmemiştir. Bunun sebebiyse poliste yer alan Pre-Crime (Suç Öncesi) biriminde çalışan 3 tane insansı varlığın işlenecek bir cinayeti, cinayet işlenmeden ortalama 8 dakika önce algılayıp kırmızı alarmla polise bildirmeleridir. Cinayetin işleneceği yeri ve mekanı öğrenen özel polis gücü 8 dakika içinde olay yerine varıp cinayeti işleyecek kişiyi tutuklayıp cinayeti engellemektedirler. John Anderton polis biriminin en iyilerinden biridir. Yıllardır hiç sorgulamaksızın kendisine verilen adreslere gidip suçlu adaylarını suçu işlemeden önce durdurmaktadır. Bir gün yine bir cinayet pre-crime bölümündekilerin yardımlarıyla engellendikten sonra ikinci bir kırmızı alarm çalar. Alarmı gören John Anderton suçlunun adayının kim olduğunu görmek için genel rapora baktığında kendisinin suçlu olarak gösterildiğini görür. Bu alarmı gören arkadaşları John’a kaçmayıp teslim olması yönünde uyarıda bulunuyor ve tutuklama kalkıyorlar, fakat John ellerinden kaçıyor. John kaçtıktan sonra neden suçlandığını öğrenmek için Pre-Crime bölümünde biraz araştırma yapmaya başlıyor. John araştırması esnasında Pre-Crime bölümünde ki üçlünün sezilerinin her zaman birbirlerine uymadığını ve bazen aralarından birinin itiraz ettiğini öğreniyor. O zaman sadece iki kişinin kararıyla suçlu bulunuyor ve buna Minority Report (Azınlık Raporu) deniyor. Ancak Minority Report gizli tutuluyor, çünkü yasaya göre Minority Report durumunda tutuklama yapılamaz. Bu üç insanımsı canlıdan biri John’a üsse gidip kendine ait Minority Report’unu bulmasını ve yetkililere göstermesini söylüyor. Eğer böyle yaparsa tutuklanması yönündeki kararın kalkacağını belirtiyor. John kendini kurtarmak için bunu yapmak zorunda olduğunu biliyor, ama bunu yaparsa kendisinin de bir üyesi olduğu ve faydası tartışılmaz olan bu erken uyarı sistemine zarar verebileceğini de biliyor. Çünkü sistem hatalı bulunup kaldırılırsa son 6 yıldır engellenen cinayetlerin tekrar başlaması ve insanların 6 senedir süren huzurlu yaşamlarının bozulması ihtimali de var.

Yönetmen : Steven Spielberg Senaryo : Philip K. Dick, Scott Frank Oyuncular : Tom Cruise (Dedektif John Anderton), Max von Sydow (Lamar Burgess), Patrick Kilpatrick (Knott), Jessica Capshaw (Evanna), Colin Farrell (Danny Witwer), Samantha Morton (Agatha)

Künye :

Oyuncular : Tom Cruise (Dedektif John Anderton), Max von Sydow (Lamar Burgess), Patrick Kilpatrick (Knott), Jessica Capshaw (Evanna), Colin Farrell (Danny Witwer), Samantha Morton (Agatha)


Azınlık Raporu izle -> FOX TV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı