Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
HAYATIMIZIN FON MÜZİÐİ
HAYATIMIZIN FON MÜZİÐİ
HAYATIMIZIN FON MÜZİÐİ


Tarih: 2007-01-31 TV : NTV Saat: 22:00 Tür:Belgesel


HAYATIMIZIN FON MÜZİÐİ

22:00 ntv 60

Kısa bir aradan sonra “Hayatımızın Fon Müziği” müzikli belgesel dizisi yine NTV ekranında. Üstelik bu kez (belki de yönetmen Nedim Hazar’ın eski bir rockçu olmasından dolayı) en sıkı, en keyif verici bölümlerinden birisiyle… Bu belgeselde, Cem Karaca’yla özdeşleşen ve yeni versiyonları ile müzik dünyasında sürekli gündemde kalan “Resimdeki Gözyaşları”ndaki arka vokallerin tamamıyla rastlantı sonucu ortayaÇARŞAMBAçıktığını parçanın bestecisi Mehmet Soyarslan’dan öğreniyoruz. “Heeeyyy paaa”ları Karaca ve Apaşlar 1967’de şarkıyı kaydetmeye gittikleri Almanya’da daha stüdyoya girmeden, Alman müzisyenler kayıtlara ekleyivermişler.
“Babalar”a ilişkin böylesi detaylardan haberdar olmayan Mor ve Ötesi vokalisti Harun Tekin, bunun nedenini en eski rock kuşağı ile yeni kuşağın arasında bir kuşağın olmamasına bağlıyor; Tekin’e göre: “çünkü onların üzerinden tank geçti.” Belgeselde

Harun Tekin ve arkadaşları bize günümüzün rock dünyasına ışık tutarken, Moğolların basçısı Taner Öngür, 60’lı 70’li yıllarda “Anadolu Pop” olarak adlandırılan akımı anlatıyor.

“Bir Gün Belki Hayattan” belgeseli için son olarak İzmit’te Rock’n’Dark Express Üniversiteliler Rock Müzik Yarışması’nı izleyen NTV – Hayatımızın Fon Müziği ekibi, yaz aylarından itibaren çeşitli rock etkinliklerini takip etmiş, Bulutsuzluk Özlemi’nin 20. yıldönümü dolayısıyla birlikte sahne alan Bulutsuzluk Özlemi, Duman ve Mor ve Ötesi’nin provalarında hazır bulunmuştur.

Künye :

HAYATIMIZIN FON MÜZİÐİ izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı