Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
ŞORAY UZUN YOLDA
ŞORAY UZUN YOLDA
ŞORAY UZUN YOLDA


Tarih: 2007-02-01 TV : KANAL7 Saat: 19:30 Tür:Belgesel


ŞORAY UZUN YOLDA                

Perşembe 19:30-Cumartesi - Pazar 16:45  
 
    
Şoray Uzun bu hafta Çukurova’da iki ili ziyaret ediyor. Tarsus ve Kadirli’den görüntüler Şoray Uzun Yolda’da…

Mersin’in Tarsus, Osmaniye’nin Kadirli ilçesine giden Şoray Uzun, Kadirli’de çiftçilerle reklâm filmi hazırladı. Fındığın reklâmı olur da fıstığın olmaz mı? Kadirlili çiftçiler hazırladığı fıstık reklâmına destek veren Şoray, reklâmın yönetmenliğini de yaptı. Çiftçilerin amatörlüğü, Şoray’ın profesyonelliği ile çekilen komik bir fıstık filmi bu hafta ekrana gelecek.

Kadirli’de torna ustasının naylonları eriterek yapmış olduğu muhteşem heykeller Şoray Uzun Yolda’da. Sanata ve sanatçıya gereken önemin verilmediğini söyleyen torna tesviye ustasıyla sanat üzerine derin bir muhabbet ekrana gelecek.

Şoray Uzun, kaynana gelin çekişmesini konu alan bir hikâyenin kahramanı oluyor. Hünerlerini sergileyen Şoray, karısıyla annesi arasında kalan bir adamın başından geçenleri canlandırıyor. Kılıbık koca, ezik evlat rolündeki Şoray finali muhteşem yapıyor.

Tarsus’un leziz humusu nasıl yapılıyor? Şoray Uzun Yolda ekibi en iyi humusu yapanı bulmakla yetinmedi, humusu yaparken en güzel tekerlemeleri söyleyen ustayı buldu.

Yılanların şahı Şahmeran’ın öldürüldüğü ve kanın sıçradığı yer olarak bilinen Şahmeran Hamamı’nı Şoray Uzun Yolda ekibi ziyaret etti. Şahmeran efsanesi ve tarihi hamamdan görüntüler Şoray Uzun Yolda’da.

Andız ağacının meyvesinden hem pekmez yapılıyor hep tespih. Andız pekmezini ekrana getiren Şoray bu hafta da tespih yapılışını araştırdı. Karı-koca kurdukları atölyede tespih yapan çiftle keyifli bir söyleşi programda ekrana gelecek.

Tarsuslu balıkçılarla balık avına çıkan Şoray Uzun, kendisini Titanic’te zannedince balıkçılara zor anlar yaşattı. Tekneyi sallayan Şoray’ın kısa süren Titanic macerası avladığı balıklarla büyük bir keyfe dönüştü.

*****

Her hafta başka bir bölgeden, ilginç insanlar ve olaylar ekrana geliyor.
Ne de olsa Şoray Uzun Yolda...
Şoray Uzun Yolda’yı Kanal 7’nin sevilen sunucusu Şoray Uzun sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanından insan manzaraları, ilginç yaşam hikayelerinin aktarıldığı programda hem adım adım Anadolu seyahatine çıkıp, hem de eğlenceli bir saat geçireceksiniz.

Hayatın farklı renkleri, ilginç insan manzaraları Şoray Uzun’un esprili sunumuyla ekrana gelecek. Çeşit çeşit insanlar, kendi buluşlarıyla, özel yetenekleriyle Şoray Uzun’un uzun yolunda ekrana gelecek. Şoray Uzun Yolda Kanal 7 ekranlarında.

Künye :
Soray Uzun

ŞORAY UZUN YOLDA izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı