Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Muhabbet Kapısı
Muhabbet Kapısı
Muhabbet Kapısı


Tarih: 2009-01-08 TV : KANAL7 Saat: 22:00 Tür:Yaşam


Kanal 7’den dini hayata ilişkin soru ve sorunların cevap bulduğu program; Muhabbet Kapısı

08 OCAK 2009 PERŞEMBE 22:00

EKSİKSİZ BİR NAMAZ NASIL KILINIR? DOÐRU ABDEST NASIL ALINIR?

Dini hayata ilişkin soru ve sorunların canlı yayında cevap bulduğu Muhabbet Kapısı İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla ekrana geliyor. Muhabbet Kapısı’nda dini konulardaki soru ve sorunlar Kur’an ve sünnet ışığında verilen cevaplarla aydınlanıyor. Programda İslam dininin farzlarından olan namazın kılınış şekli ve namaza hazırlık olarak abdest, abdestin şartları, abdesti bozan haller gibi konular ele alınacak.

İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın sade ve etkileyici anlatımıyla İslam
dinine ait bütün bilgiler, sorular ve sorunlar Muhabbet Kapısı’nda cevap buluyor. Muhabbet Kapısı’nda İslam dininin farzlarından olan namaz hakkında Müslümanların bilmesi gerekenler, eksiksiz bir namazın kılınış şekli, namazın şartları, namazda yasak olanlar, kısacası namaza dair bütün bilgiler uygulamalı olarak ekrana gelecek. Programda ayrıca namazın olmazsa olmaz şartlarından abdestle ilgili bütün bilinmeyenler ve akıllardaki sorular da cevap bulacak. Mustafa Karataş Muhabbet Kapısı’nda; Abdestsiz Kur’an-a el sürülür mü? İş elbiseleriyle namaz kılınır mı? Kadınlardan imam olur mu? Ezan bitmeden namaz kılınabilir mi? Kerahat vaktinde namaz kılınır mı? Namaz kılarken nasıl örtünmek gereklidir? Makyajla kılınan namaz kabul olunur mu? Abdest nasıl alınır ve abdesti neler bozar? Sargı üzerine mesh nasıl olur? Ağlamak abdesti bozar mı? Teyemmüm hangi şartlarda alınır? Gibi namaz ve abdeste dair akıllardaki bütün sorulara Kur’an ve sünnet ışığında cevap verirken, doğru bir abdestin alınış ve namazın kılınış şekli canlı yayında stüdyoda izleyenlerle paylaşılacak.

*****

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın Kur’an ve sünnet ışığında vereceği cevaplarla ekran başındaki izleyiciler Muhabbet Kapısı’nda aydınlanıyor.

İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın sade ve etkileyici anlatımıyla İslam dinine ait bütün bilgiler artık Muhabbet Kapısı’nda ekrana geliyor. Programda dini konular bütün açıklığıyla ele alınıyor, merak edilen soru ve sorunlara canlı yayında cevap veriliyor.

Stüdyoya canlı telefon bağlantılarının da yapıldığı Muhabbet Kapısı’nda izleyenlerden gelen sorulara programda cevap veriliyor. İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumu ile Pazartesi akşamlarınız manevi bir havaya bürünecek. Dini konulara ilişkin kafalardaki sorular Muhabbet Kapısı’nda cevap bulacak.

Muhabbet Kapısı Pazartesi akşamları 21:40’ta Kanal 7’de.

E-posta: [email protected]

Künye :

Muhabbet Kapısı izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı