Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
İspanyol Pansiyonu
İspanyol Pansiyonu
İspanyol Pansiyonu


Tarih: 2009-01-28 TV : TV8 Saat: 20:30 Tür:Yabancı Sinema


Yönetmen Cedric Klapisch’in, New York’da film öğrencisi olarak yaşadığı kişisel deneyiminden ve Barcelona’da öğrenci olan ablasını ziyaret etme anılarından yola çıkarak gerçekleştirdiği ‘İspanyol Pansiyonu’ (L’Auberge Espagnole), öğrenci değişim programıyla İspanya’ya giden Xavier (Romain Duris) adlı Fransız bir öğrencinin, komik, dokunaklı ve kesinlikle eğlenceli öyküsünü anlatıyor.

Xavier, Paris’de yaşayan, yakışıklı bir ekonomi öğrencisidir. Babasının bir arkadaşı, mezun olunca ona Maliye Bakanlığı’nda iş bulacağına söz verir. Adamın tek koşulu, delikanlının İspanyolca öğrenmesidir. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen Xavier hemen, öğrenci değişim programı Erasmus’a başvurur ve bol bol kağıt damgalatmak zorunda kaldığı zor bürokratik engelleri aşarak Barcelona’ya gitmeyi başarır.

Arkasında annesini ve kız arkadaşını bırakan genç adam, Barcelona’da kalacak bir yer ararken karşısına, farklı milletlerden yedi öğrencinin kaldığı bir apartman çıkar. Xavier, İngiliz, Amerikalı, Belçikalı, İspanyol, İtalyan, İskandinav ve Alman arkadaşlarına hemen ayak uydurur. Daha uçaktayken tanıştığı, Fransız nöroloğun karısıyla (Judith Gordeche) bir ilişkiye girip, Paris’teki sevgilisine (Audrey Tautou) ihanet ederken, ders çalışmayı da ihmal etmeyerek kendini bile şaşırtır.

Film, bundan sonra, birbirlerini tanımayan ve hepsi öğrenci olan bu gençlerin tanışmalarını, kaynaşmalarını, kavgalarını, barışmalarını, kısaca günlük hayatlarını anlatır. Ve bu işi öylesine iyi yapar ki, filmi izlerken, yaşı ve ruhu genç olan herkesin o an ve hemen Barcelona’ya uçup, üniversiteye gitmek istemesi kaçınılmazdır.

Yönetmeninin 2005’de ‘Rus Bebekleri’ adlı bir devam filmiyle sürdürdüğü ‘İspanyol Pansiyonu’, pek çok festivale katıldı ve En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil tam 6 dalda, Fransız Oscar’ı Cesar Ödüllerine layık görüldü..

Künye :

Orijinal Adı : L’auberge Espagnole Yönetmen : Cedric Klapisch Oyuncular : Romain Duris, Judith Gordeche, Audrey Tautou, Cecile de France, Kelly Reilly Yapım : Romantik Komedi 2002 Fransa-İspanya


İspanyol Pansiyonu izle -> TV8 canlı yayın



Reklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı