Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Soray Uzun Yolda
Soray Uzun Yolda
Soray Uzun Yolda


Tarih: 2007-02-12 TV : KANAL7 Saat: 19:30 Tür:Belgesel


ŞORAY UZUN YOLDA                

 
 
   
Programın en güzel bölümleri Cumartesi ve Pazar ekrana geliyor.

10 ŞUBAT 2007 CUMARTESİ 16:45
NÖBETÇİ KUYUMCU NE İŞ YAPAR?
Şoray Uzun Yolda’da Bolu, Artvin, Maraş ve Malatya’dan çok özel görüntüler ekrana gelecek. Bolu’nun çok özel dokuması, Artvin’de farklı tatlar, Maraş’ta nöbetçi kuyumcu uygulaması, Malatya’da çamur banyosu… Bir günde Türkiye’nin dört bir yanı Şoray Uzun Yolda’da…
Şoray Uzun Yolda karma bir bölümle ekrana geliyor. İlk durak Bolu’da bir düğüne konuk olan Şoray Uzun, damat ve gelin çeyizini karşılaştırırken, damat annesinin oğlunu evlendirmek istemediğini fark ediyor. Düğün günü bir gelin kaynana kavgası başlatmaya çalışan Şoray Uzun’un çabaları bu hafta ekrana gelecek.
Şile bezinden ünlü olduğu iddia edilen Bolu dokumalarıyla ilgi bölümde, “dokumaların özelliği nedir, nasıl yapılır” sorularına Şoray Uzun cevap arıyor.
Programın ikinci durağı Artvin oluyor. Artvin yöresine ait yemekler, yöreye özgü pişirme usulleriyle hazırlanıyor. Farlı pişirme teknikleri ve müthiş tatlar Şoray Uzun Yolda’da. Ayrıca Arvin’de kış hazırlıkları da programda ekrana gelecek.
Kahramanmaraş’taki Ashab-ı Kehf’i ziyaret eden Şoray Uzun Yolda ekibi, ‘Ashab-ı Kehf nerede?’ tartışmalarını Maraşlıların gözüyle aktarıyor.
Acil durumlar için akşamları ve hafta sonları nöbetçi eczaneler olur, Maraş’ta bir de nöbetçi kuyumcu var. Acil durumlar için, eczanelerde uygulanan nöbet sistemi kuyumcularda da uygulanıyor. Düğün dernek için nöbete kalan kuyumcularla röportajlar ve bu ilginç uygulamanın nedenleri Şoray Uzun Yolda’da.
Malatya’da çamur banyosu ve kendir sakızının özellikleriyle ilgili bölüm de Şoray Uzun Yolda’nın içinde yer alacak.
Ekranların en komik gezgini Şoray Uzun, tekrar bölümleriyle her cumartesi 16.45’te Kanal 7 ekranlarında.

*****

11 ŞUBAT 2007 PAZAR 16:45
EŞEKLER SAHADA KAPIŞTI, 79’LUK DEDE 4. EVLİLİÐİNİ YAPTI
ŞORAY UZUN BÜTÜN ETKİNLİKLERE KATILDI
Şoray Uzun Yolda’nın Kayseri turundan en renkli görüntüler Pazar günü yeniden ekrana gelecek. Programda üç eşini kaybeden 79 yaşındaki Hasan dedenin nikâh töreni, Roma arenalarında yapılan yarışları aratmayan eşek yarışı, damadın mantı yaptığı eşeklerin çektiği gelin arabasıyla kız alınan bir düğün, kadınların eğitim azmi ve birbirinden keyifli sohbetler ekrana gelecek.
Şoray Uzun ve ekibi bu hafta Kayseri Başakpınar’da. Roma döneminde arenalarda yaşanan nefes kesen yarışların bir benzeri bu hafta Şoray Uzun Yolda’da ekrana gelecek. Birçok işte yükü omuzlayan eşekler, adeta Roma arenalarındaki gibi yarıştılar. Geleneksel olarak düzenlenen eşek yarışına Şoray Uzun da katıldı. Yarışı birinci olarak tamamlayan Şoray Uzun’un hile yaptığı kısa sürede anlaşıldı. Eşek yarışının hikayesi ve bu yarıştan nefes kesen anlar bu hafta Şoray Uzun Yolda’da.
Hisarcıklı 79 yaşındaki Hasan Mazlum ile 36 yaşındaki Hanım Şahin’in nikâh törenlerine Şoray Uzun Yolda ekibi de katıldı. İlk eşi vefat eden, ikinci hanımıyla üç gün evli kalan, üçüncü eşini 57 gün önce kaybeden Hasan Mazlum dördüncü evliliğini Şoray Uzun’un şahitliğinde yaptı. Geline 20 bilezik, bir ev, bir de tarla sözü veren Hasan dede şimdilik 6 bilezik almış… Aşk evliliğin olduğunu söyleyen Hasan dedenin nikâh töreni ve yeni evli çiftle keyifli bir sohbet bu hafta ekrana gelecek.
Başakpınar Beldesi’nde önemli bir yeri olan eşekler gelin arabalarını da süslüyorlar. Başakpınar’da kına gecesi ve düğüne konuk olan Şoray Uzun, Kayseri’nin meşhur mantısını da damada yaptırdı. Mantı yapılmadan başlamayan düğünü başlatabilmek için işe koyulan damat ve sağdıç mantının inceliklerini anlattı. Eşeklerin çektiği gelin arabasıyla çeyiz sandığı alındı, düğün alayı eşek arabalarından kuruldu. Başakpınar’dan çok renkli görüntülerle düğün ve kına gecesi Şoray Uzun Yolda’da.
Başakpınar Belediyesi’nin okuma yazma kursuna Şoray Uzun da konuk oldu. Kadınların okuma yazma öğrendiği sınıfa mavi önlük, beyaz yakayla giren Şoray Uzun, yaramazlık yapınca tek ayak üzerinde bekledi. Ev hanımlarının, hiçbir şeyin geç olmadığını gösteren azimleri ve Şoray Uzun’un muziplikleri bu hafta ekrana gelecek.
Şoray Uzun Yolda’nın tekrar bölümleri her Pazar 16.45’te Kanal 7 ekranlarında.

*****

Her hafta başka bir bölgeden, ilginç insanlar ve olaylar ekrana geliyor.
Ne de olsa Şoray Uzun Yolda...Şoray Uzun Yolda’yı Kanal 7’nin sevilen sunucusu Şoray Uzun sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanından insan manzaraları, ilginç yaşam hikayelerinin aktarıldığı programda hem adım adım Anadolu seyahatine çıkıp, hem de eğlenceli bir saat geçireceksiniz.

Hayatın farklı renkleri, ilginç insan manzaraları Şoray Uzun’un esprili sunumuyla ekrana gelecek. Çeşit çeşit insanlar, kendi buluşlarıyla, özel yetenekleriyle Şoray Uzun’un uzun yolunda ekrana gelecek. Şoray Uzun Yolda Kanal 7 ekranlarında.

Künye :
Þoray Uzun

Soray Uzun Yolda izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı