Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Askerin Dönüşü
Askerin Dönüşü
Askerin Dönüşü


Tarih: 2009-03-06 TV : CINE5 Saat: 20:35 Tür:Yabancı Sinema


Sinema tarihinin etkileyici psikolojik dramalarından biri olan ‘’Askerin Dönüşü’’ savaşın dehşetinden kaçmak için geçmişine, yaşadığı en mutlu döneme geri dönen ve giderek içine kapanan bir askerin öyküsünü anlatıyor. Chris Baldry (Alan Bates) yüzyılın başlarında İngiltere’de, aristokrat bir aileden gelen güzel fakat soğuk karısı Kitty’yle (Julie Christie) şık malikanelerinde sakin bir yaşam sürmektedir. I.Dünya Savaşı’nın patlak vermesi bu huzurlu günleri alt üst eder. Cephede yaralanan Chris, gönderildiği hastanede garip davranışlar sergilemeye başlar. Artık ne karısını ne de yakın geçmişini hatırlamamakta ve sadece ilk gençlik aşkı Margaret’e (Glenda Jackson) mektuplar yazmaktadır.

Kocasının bu halini kabul etmekte zorlanan Kitty, onu alıp eve getirir. Kocasını hayatta tutmanın tek yolunun eski sevgiliyi bulmakta olduğunu anlayınca da, Margaret’i malikaneye davet eder. Uzun süreden sonra Chris ilk defa biraz canlanır. Evde garip bir ikilem yaşanmaya başlamıştır. Kitty, kocasının ne pahasına olsun hatıralarına kavuşması gerektiğinde israr etmekte, Margaret’se onun yetişkin olmanın baskılarından uzak mutlu olduğu 20’li yaşlarında kalmasını yeğlemektedir. Evin diğer sakini, Chris’e gizliden gizliye aşık olan kuzen Jenny ise (Ann-Margret) iki kadınn arasında bocalar. Filmin sonu herkes için hüzünlüdür. Psikiyatristin çabalarıyla gerçeğe dönen Chris’in korkunç hatıralarının canlanmasıyla yaşadığı derin üzüntü seyirciyi de sarsar.

Künye :

" The Return of the Soldier" Y: Alan Bridges Oynayanlar: : Alan Bates, Julie Christie, Glenda Jackson Drama 1982 İngiltere


Askerin Dönüşü izle -> CINE5 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı