Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
BİRİ BANA ANLATSIN
BİRİ BANA ANLATSIN
BİRİ BANA ANLATSIN


Tarih: 2006-10-26 TV : NTV Saat: 20:30 Tür:Yaşam


Beyazıt Öztürk’ün Kadir Çöpdemir ile sunuduğu sohbet programı “Biri Bana Anlatsın”’da bu hafta “teknoloji ile ilişkimiz” sorgulanacak. Beyaz “Toplum olarak teknolojiyi ne kadar kullanıyoruz? diye soracak ve oyuncu Hasan Kaçan, Radikal gazetesi teknoloji editörü Serdar Kuzuloğlu, İrfan Sayar (Zihni Sinir Proceler), Türkiye Bilişim Derneği Yön. Kur.Bşk. Turhan Menteş başta olmak üzere birbirinden renkli konuklar ülkemiz insanının teknolojiye bakışını, ilgisini vePERŞEMBE

kullanım alanlarını hem tartışıp, hem soruları cevaplayıp hem de gülüp eğlenecekler!..
Teknolojiyi ne kadar ve ne amaçla kullanıyoruz? Sadece ihtiyaçtan mı yoksa gösteriş amaçlı mı ediniyoruz? Bir buzdolabını 30 sene kullanırken onun üç katı fiyata satılan cep telefonunu niçin ayda bir değiştiriyoruz? Öte yandan son yıllarda birden bire ipod'la müzik merakımız, bilgisayarla sohbet merakımız, telefonla fotoğraf çekme merakımız mı ortaya çıktı ? Teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor mu? Yoksa çılgın tüketim toplumu mu yapıyor bizi? Teknoloji sayesinde uzaklar yakın mı oluyor? Aşk dolu mesajlarımızın sevgilimizden önce uzaydaki uydulara gitmesini çok mu çabuk benimsedik?

Bir yanda "Ne teknolojisi, daha elektrik olmayan köylerimiz var!" diyenler… Diğer yanda; "Teknoloji, Japonya'da da olsa gidip almalıyız." diyenler. "Blue tooth'un, wap'ın, GPRS'in ne olduğunu bilmiyorum ama telefonumda mutlaka olsun."diyenler.
" Aamaaaan önceden deep freze, micro dalga, DVD, home theatre, plazma televizyon mı vardı sanki? Olmasa da olur!” diyenler. Ve "20 sene önce bilim kurgu dizilerde, filmlerde hayranlıkla izlediğimiz lazer teknolojisini bugün epilasyonda bile kullanıyoruz." diyenler...

Ülkemiz insanı ve teknolojiyi alıyoruz, enine boyuna masaya yatırıyoruz.... Biri bana anlatsın'da bu hafta; birbirinden renkli konuklar ülkemiz insanının teknolojiye bakışını, ilgisini ve kullanım alanlarını hem tartışıp, hem soruları cevaplayıp hem de gülüp eğlenecekler!..


 

Künye :

Beyazýt Öztürk

Kadir Çöpdemir


BİRİ BANA ANLATSIN izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı