Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Yüksek Yüksek Tepelere
Yüksek Yüksek Tepelere
Yüksek Yüksek Tepelere


Tarih: 2010-01-29 TV : KANAL7 Saat: 12:30 Tür:Türk Filmi


 TV FİLMİ “YÜKSEK YÜKSEK TEPELERE” ( T )
GÜZEL ZEYNEP’İN HÜZÜNLE DOLU KADERİ

Uzak diyarlara gelin giden genç bir kızın, anne, baba ve kardeşlerine duyduğu özlemi anlatan türkünün öyküsü Kanal 7 ekranlarında.
Ali askerlik arkadaşı Rıza’nın düğünü için gittiği uzak köyde güzel Zeynep’e ilk bakışta vurulur. Yüreğine sevda ateşi düşen genç adam oracıkta Zeynep’le evlenmeyi kafasına koyar. Kızlarını gurbet ellere göndermekten çekinen aile, Ali’nin köye okul yaptırma sözü vermesi üzerine gönülsüz de olsa teklifi kabul eder. Kardeşleri ve köyün diğer çocukları için fedakarlık yapan Zeynep ağlaya ağlaya gelin gider. Ali’nin babası okul ve düğün masrafları yüzünden baştan beri gelinine karşı öfkelidir. Üstelik kaynanası ve görümcesi, olmayacak kötülüklerle Zeynep’e adeta hayatı zindan ederler. Evlenirken kendisine gurbetlik çektirmeme sözü veren kocası Ali de ailesine karşı karısını korumayınca, Zeynep’in yüreği yaban ellerde kuş gibi çırpınmaya başlar. Anne, baba ve kardeş hasretiyle yüreği yanan Zeynep ince hastalığa tutulmuştur. 

Künye :

Yönetmen: Zeynep Tor, Senaryo: Mesut Esef, Müzik: Fatih Ihlamur, Oyuncular: Fatma Kocacık( Zeynep), Emre Aksoy(Ali),  Aydan Kalınağa (Memduhe), Ali Zebil (Mustafa),   İncilay Şahin(Emine), Canan Akgül(Telli), Serkan Kuru (Levent), Yıldır Ulukaya (Hüseyin), Nebi Yıldız  ( Mestan), Halil Can (Namık), Yapım: 2004, Türkiye, Tür: Drama


Yüksek Yüksek Tepelere izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı