Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Sinema Benim Aşkım
Sinema Benim Aşkım
Sinema Benim Aşkım


Tarih: 2010-03-06 TV : NTV Saat: 20:10 Tür:Yaşam


Türkan Şoray
 “SİNEMA BENİM AŞKIM”

Türk Sinemasının Kült Filmi Vesikalı Yarim İmkansız Bir Aşkın Hikayesi
Türkan Şoray, sinema yolculuğunu NTV’de anlatmaya devam ediyor. Programa bu hafta; Vesikalı Yarim filminde bar kızı Sabiha’nın aşkı Halil’i canlandıran İzzet Günay konuk olacak. Ayrıca programın son bölümünde Şükran Ay, filmin unutulmaz şarkılarını seslendirecek.
Türkan Şoray’ın filmin yönetmeni Ömer Lütfi Akad ile yaptığı röportaj uzun süre hafızalardan silinmeyecek. Ayrıca filmin senaryosunu yazan Safa Önal’da programa bir röportaj ile dahil oluyor. 
Türk sinemasının kült filmleri arasında yer alan, bar kızı Sabiha ve manav Halil’in imkansız aşkını anlatan “Vesikalı Yarim” aşıkların ve imkansız aşkların filmi oldu. 6 Mart Cumartesi günü Sinema Benim Aşkım’ı izleyenler Vesikalı Yarim’in neden kült bir film olduğunu anlayacaklar. Film hakkında yazılan kitaplar, benzerini çekmek için yapılan çalışmalar, Orhan Pamuk’un Kara Kitap romanına ilham veren sahneler programda Türkan Şoray tarafından ele alınacak. Ve final... Her seyrettiğimizde gözyaşlarının eşlik ettiği, Sabiha’nın uzaktan aşkına gizli veda gönderdiği sahne ve arka fonda Şükran Ay’ın sesi.... ‘Kalbimi kıra kıra, bıraktın bir hatıra...’Sinema Benim Aşkım’ın son bölümünde Şükran Ay, filmin şarkıları hakkında konuşacak ve o unutulmaz şarkıları okuyacak.

Künye :

Sinema Benim Aşkım izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı