Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Fark Yaratanlar
Fark Yaratanlar
Fark Yaratanlar


Tarih: 2010-03-07 TV : CNN TÜRK Saat: 18:30 Tür:Yaşam


Cüneyt Özdemir ile
Fark Yaratanlar

ENGELLERİ KALDIR HAREKETİYLE
FARK YARATAN RODİN ALPER BİNGÖL

Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla hayata geçen “Fark Yaratanlar”ın 7 Mart Pazar günü saat 18.30’da CNN TÜRK’te yayınlanacak 22. bölümünde, “Engelleri Kaldır Hareketi”ni başlatarak, engelleri kalıcı çözümlerle kaldırmayı amaçlayan Rodin Alper Bingöl’ün öyküsü ekranlara gelecek.
Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla yayınlanan “Fark Yaratanlar” programı, hiç tanımadıkları insanların hayatlarına katkıda bulunan, onlar için fırsatlar yaratan; daha iyi yarınlar için mücadeleden vazgeçmeyen insanların hikayelerini ekrana taşımaya devam ediyor. Bu haftanın “Fark Yaratan”ı Rodin Alper Bingöl, “Engelleri Kaldır Hareketi” ile engelli bireylerin toplumsal yaşama ve üretim süreçlerine aktif olarak katılımlarına destek olacak çalışmalarla fark yaratıyor.
Rodin Alper Bingöl, 2009’da “Engelleri kaldır” başlıklı bir bitirme tezi hazırlıyor ve tezi kısa zamanda, toplumsal bir harekete dönüşüyor. Engelleri Kaldır Hareketi, her bireyin bağımsız seçim yapma ve yeteneklerini geliştirme hakkının tanınması ve bu yolla kişilerin bağımlılıklarının en aza indirgenmesi amacıyla toplumun her kesimine ulaşmayı hedefliyor. Bu amaçla, 2009 yılında 1 Nisan’da, Bingöl ve arkadaşları, ellerinde, “Bu bir şaka değildir. Kim oturmak ister” yazısı ile tekerlekli sandalyelerle sokağa çıkıyor. Engelleri Kaldır Hareketi kapsamında, engelli konusunda toplumsal farkındalık, hukuk, şehir planlamacılığı ve eğitim alanlarında projeler yürütülüyor. Bingöl, Engelsizler Derneği’nin de kurulmasına öncülük ediyor. Dernek aracılığıyla, kiracı engelliler için yasal ev arama süresinin 2 aya çıkarılması konusunda çalışmalar yapılacak.
Bugün, Engelleri Kaldır Hareketi’nin internet sayfasının üye sayısı 20 bin kişiyi geçmiş durumda. Projenin Facebook grup sayfasında 420 binin üzerinde hayranı bulunuyor.
Engelleri Kaldır Hareketi, 2009 yılında Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu (JCI) tarafından İnsan Hakları ve Dünya Barışına Katkı kategorisinde Rodin Alper Bingöl’e Türkiye’nin en başarılı genci unvanını kazandırdı.
Sıradışı kişilerin öyküleri her pazar CNN TÜRK’te ekrana taşınıyor…
Sabancı Vakfı’nın katkıları, Cüneyt Özdemir’in sunumuyla her pazar saat 18.30’da CNN Türk ekranlarında yayınlanan “Fark Yaratanlar” programı, hiç tanımadıkları insanların hayatlarına katkıda bulunan, onlar için fırsatlar yaratan; daha iyi yarınlar için mücadeleden vazgeçmeyen insanların hikayelerini ekranlara taşıyor. Fark Yaratanlar programı için, izleyiciler, toplumda “Fark Yaratan” olarak gördükleri kişileri de aday olarak gösterebiliyor.

Künye :

Fark Yaratanlar izle -> CNN TÜRK canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı