Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Günlerin Getirdiği
Günlerin Getirdiği
Günlerin Getirdiği


Tarih: 2010-04-28 TV : NTV Saat: 20:00 Tür:Tartışma


Mirgün Cabas ve Hakkı Devrim
 “GÜNLERİN GETİRDİĞİ”
Çocuklarımıza Ne Oluyor?
Mirgün Cabas, haftanın en ilginç gündem maddelerini belirliyor, Hakkı Devrim’le muhataplarını bulup onlarla konuşuyor.
Çocuklar mağdur veya fail; ama şiddet çemberinin içindeler. Masumiyetin, saflığın simgesi çocukluk artık kör, sessiz bir şiddetle birlikte anılır oldu. Çocuklarımız bu hale nasıl geldi? Sessiz kalarak büyüttüğümüz bu vahşetin mağdurları nasıl fail haline geldi? Tam da MHP’nin çocuk affını gündeme getirdiği bir dönemde toplum çocuklarının içinde bulunduğu durumla yüzleşmeye açık mı?
Mirgün Cabas ve Hakkı Devrim konukları Ankara Üniversitesi Pediatri Bilim Dalı Öğretim Görevlisi ve TBMM Kayıp ve Mağdur Çocukları Araştırma Komisyonu Uzmanı Prof. Dr. Betül Ulukol, Çocuk Psikoloğu Prof. Dr. Rüna İdil Uslu ile konuşacak.
ADLİ TIP NEDEN GEÇ RAPOR VERİYOR?
Siirt’in Pervari ilçesinde geçen yıl 2 çocuğa tecavüz edip birini öldürdüğü iddia edilen 9 çocuğun Adli Kıp Raporu geciktiği ve serbest kaldığı ortaya çıktı. Adli Tıp Kurumu ile ilgili her geçen gün başka bir skandal ortaya çıkıyor. Geciken Adli Tıp Raporları nedeniyle zanlılar serbest,  mağdurlar ise  çaresiz kalıyor. Türkiye’de adli olguların tespiti için Adli Tıp Kurumu yetersiz mi kalıyor? Kurumda çalışan uzmanlar vakaların analizi için yeterli zaman ayırabiliyor mu? Adaletin zamanında işlemesi için yeni bir sistem mi geliştirilmeli?
Eski İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Sevil Atasoy canlı yayında soruları yanıtlayacak.
UZAYLILAR TEMAS KURMAK NE KADAR SAKINCALI?
Günümüzün Einstein’ı İngiliz Astrofizikçi Stephan Hawking, Discovery Channel’a yaptığı açıklamada  ‘Uzaylılar olabilir ama insanlar onlarla temastan kaçınmalı’ demişti. Hawking’e göre uzaylıların dünyayı istila edip kolonileştirme ihtimali var. Hawking’in öne sürdüğü bir ihtimal ama sinemada edebiyata kadar birçok alanda bu ihtimaller üzerine eserler üretildi. Kimi zaman E.T. gibi ‘dost’ olan uzaylılar kimi zamanda Mars’tan gelen istilacı yaratıklardı. Yeşil renkli, üstün zekalı bu yaratıklarla teması gerçekten önemseyen Amerikan Havacılık Dairesi (NASA) ise bir Beatles ( Across The Univers) şarkısıyla uzaylılara barış mesajı gönderdi. Mesaj 2039’da yerine ulaşacak. Belki de o zeki yaratıklar 2039’dan önce bir mesaj gönderir.  Uzaylıların varlığından söz edilebilir mi? Uzayılların dünyaya gelme olasılığı var mı? Uzaylılar dünyayı işgal eder mi? Uzaylılarla temas kurmak gerçekten riskli mi? Gibi soruların yanıtlarını Günlerin Getirdiği’nde Türk Astronomi Derneği Başkanı Prof. Ali Alpar ve NASA Eski Astrobiyoloji Enstitüsü Üyesi Doç. Dr. Neva Çiftçioğlu verecek.

Künye :

Günlerin Getirdiği izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı