Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
İskambilden Ev
İskambilden Ev
İskambilden Ev


Tarih: 2010-07-21 TV : TV8 Saat: 21:15 Tür:Yabancı Sinema


İSKAMBİLDEN EV
(HOUSE OF CARDS)
Babasının ölümünden sonra, tamamen içine kapanan küçük bir kızın annesinin olağanüstü çabaları ve başvurduğu sıra dışı yöntemler sayesinde iyileşmesini anlatan, farklı bir çalışma. Filmde, küçük kızın annesini oynayan Kathleeen Turner yine harikalar yaratıyor.
Ruth Matthews’un (Kathleen Turner) bir arkeolog olan kocası, Güney Amerika’da Maya topraklarındaki kazı alanında kaza geçirerek ölür. Genç kadın, iki küçük çocuğunu alarak Amerika’ya geri döner. Neredeyse, kazı alanında büyümüş, ana dilinin yanı sıra İspanyolca ve Maya diyalekti de konuşan küçük Sally, babanın ölümünün şoku ve alıştığı çevreden ayrılmanın verdiği rahatsızlık yüzünden gittikçe içine kapanır. Annesi ve abisi, onun konuşmayı tamamen kestiğini neden sonra anlarlar.
Film, izleyicisine, küçük kızın bir Maya yerlisiyle yaptığı içsel konuşmaları dinleterek, bu içine kapanmanın nedenleri hakkında ipuçları verir. Yerli, Sally’ye, mümkün olduğunca sessiz olmasını, acısını sessizce yaşamasını ve babasının artık ayda yaşamakta olduğunu söyler.
Kızının otizme varan durumu karşısında çaresiz kalan Ruth, bir çocuk terapistine (Tommy Lee Jones) başvurur. Adam, top atma ve tırmanma konusunda olağanüstü yetenekler sergilemeye başlayan küçük kızı bilinen geleneksel yöntemlerle tedavi etmeye çalışırken, kızına bu yolla ulaşamayacğını anlayan Ruth bambaşka bir yol dener. Kendi içgüdülerini dinleyen kadın, habire iskambilden evler yapmaya çalışan ve bir yerlere tırmanmaya çalışan Sally’nin babasının yaşadığına inandığı aya ulaşmaya çalıştığını anlar ve kızı  için, evin bahçesinde bir kule inşa etmeye başlar. Yorgunluktan bitap düşüp uyuyan Ruth, rüyasında Sally’yi görür ve konuşmaya başlarlar. İnsan algısının dışında başka bir planda geçen bu konuşma sonunda, babasına veda etmeyi başaran küçük kız annesine ve normal dünyaya geri döner.
Bir ailenin, ölümle başa çıkma ve yas süreçlerini anlatan ‘İskambilden Ev’ yine ailece izlenebilecek bir çalışma.

Künye :

Orijinal Adı        : House of Cards
Yönetmen        :  Michael Lessac
Oyuncular        : Kathleen Turner, Tommy Lee Jones, Asha Menina, Shiloh Strong, Esther Rolle
Yapım             :  Drama 1993 ABD


İskambilden Ev izle -> TV8 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı