Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Kan ve Şarap
Kan ve Şarap
Kan ve Şarap


Tarih: 2010-07-22 TV : TV8 Saat: 23:15 Tür:Yabancı Sinema


Kan ve Şarap
(BLOOD AND WINE)
1981 yapımı ‘Postacı Kapıyı İki Kez Çalar’dan bu yana, Jack Nicholson’dan vazgeçmeyen, 70’lerde onunla ‘Five Easy Pieces’ ve ‘The King of Marvin Gardens’ gibi, bozuk aile ilişkilerinin anlatıldığı iki film daha yapan Bob Rafelson’un yönettiği ‘Kan ve Şarap’ usta oyuncunun yeteneğinden bol bol yararlanan güzel bir macera filmi. Filmde, Jack Nicholson’ın suç ortağını, en az onun kadar yetenekli bir başka oyuncu olan Michael Caine canlandırıyor. Michael Caine bu rolüyle, San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Oyuncu dalında ödül kazanmıştı.
Florida’da yaşayan şarap tüccarı Alex Gates (Jack Nicholson) için o yıl, hiç de verimli geçmemiştir. Karısı Suzanne (Judy Davis) ve kadının ilk evliliğinden olan üvey oğlu Jason’la (Stephen Dorff) yaşayan Alex, daha eğlenceli bir hayat, daha güzel kadınlar ve daha kolay bir hayat peşindedir. Bu hayali peşinde tüm parasını harcayan Alex, geleceğini güvence altına almak için bir plan yapar. Amaç, zengin bir müşterisinin evindeki kasadan son derece değerli bir gerdanlığı çalmaktır. Alex’in bu işteki en büyük yardımcısı, söz konusu evde dadılık yapmakta olan metresi Gabriella (Jennifer Lopez) olacaktır.
Alex ve eski hırsız suç ortağı Victor’un (Michael Caine) planları mükemmel bir şekilde işler ve ikili gerdanlığı çalmayı başarırlar. Ne var ki, Alex’in, gerdanlığı satmak için New York’a gitmeye karar vermesi ve bu seyahatin kocasının gönül maceralarından biri daha olduğunu düşünen Suzanne’in onu yakalamaya karar vermesi, beklenmedik olayların yaşanmasına neden olur.

Künye :

Orijinal Adı        : Blood and Wine
Yönetmen        : Bob Rafelson
Oyuncular        : Jack Nicholson, Michael Caine, Judy Davis, Stephen Dorff, Jennifer Lopez, Harold Perrineau
Yapım             : Gerilim-Drama 1996, ABD-İngiltere


Kan ve Şarap izle -> TV8 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı