Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Dürüye’nin Güğümleri
Dürüye’nin Güğümleri
Dürüye’nin Güğümleri


Tarih: 2010-08-28 TV : STAR TV Saat: 20:15 Tür:Yerli Dizi


DÜRÜYE’NİN GÜĞÜMLERİ
Sinetel Film yapımcılığında, Mustafa Şevki Doğan’ın yönetmenliğini yaptığı, senaryosunu Baykut Badem ve Filiz Ekinci’nin kaleme aldığı, başrollerini İpek Tuzcuoğlu, Emre Kınay ve Uğur Çavuşoğlu’nun paylaştığı Dürüye’nin Güğümleri her Cumartesi Star TV’de!
Hikâye, hayata karşı dimdik ayakta kalmayı başarmış, hala güzel, hala çekici bir köylü kadını olan Dürüye ve dört kızının, yani güğümlerinin başından geçenleri anlatıyor.
6.bölüm özet:
İnek çalarken Dürüye’ye basılan Zühtü, akıl almaz bir oyunla Dürüye’den kurtulur. İnekleri çalınan Dürüye ‘ körolasıcıklar’ diye ortalığı ayağa kaldırırken, Duran ve Halim inekleri mal pazarında bulur.  Zühtü, inekleri mal pazarında paraya çevirirken Duran ve Halim’e yakalanır.  Zühtü bu karşılaşmadan da usta bir manevrayla kurtulur. Köyde çalınan sadece Dürüye’nin inekleri değildir. Bütün kahve ahalisi gece uyutulmuş ve soyulmuştur. Köyde bir ‘hırsız’ curcunası hâkimdir. Duran, Yaman’dan Nasip’i veterinerden bayıltma tabancası alırken gördüğünü öğrenince hırsızların Zühtü ve Nasip olduğunu anlar. Ancak Zühtü Yaman’ı ‘sana Hayriye’yi vermem’ diye gizlice tehdit edince Yaman ağız değiştirir ve Duran zan altında kalır. Üstelik Dürüye’nin hırsızlar için söylediği  ‘ kör olasıcıklar’ lafı da çıkmıştır. Duran bir anda kör olmuştur. Dürüye’nin yavaş yavaş Zühtü’ye karşı bakışı değişmeye başlar. Çünkü Zühtü ne söylese doğru çıkmaktadır.

Künye :

Yapımcı    : Sinetel Film / İbrahim Mertoğlu
Yönetmen    : Mustafa Şevki Doğan
Senaryo    : Baykut Badem, Filiz Ekinci
Oyuncular    : İpek Tuzcuoğlu ( Dürüye), Emre Kınay ( Zühtü), Uğur Çavuşoğlu ( Duran Ağa), Selahattin Taşdöğen (Halim), Deniz Sipahi ( Halime), Burcu Binici ( Huriye), Algı Eke    ( Hayriye), Elif Atakan (Nazife), Yener Gürsoy ( Nasip),Kaan Urgancıoğlu ( Ümit), Lemi Filozof (Yaman),  Yeliz Şar (Nimet), Volkan Baş ( Adsız), Fatih Doğan (İmdat Çavuş), Cem Cücenoğlu ( Kahveci Bayram), Şule Demirezen (Döne),Özlem Fidan (Ayşe),Doğukan Arslan ( Iskender)


Dürüye’nin Güğümleri izle -> STAR TV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı