Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Dürüye’nin Güğümleri
Dürüye’nin Güğümleri
Dürüye’nin Güğümleri


Tarih: 2010-09-11 TV : STAR TV Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


DÜRÜYE’NİN GÜĞÜMLERİ
Sinetel Film yapımcılığında, Mustafa Şevki Doğan’ın yönetmenliğini yaptığı, senaryosunu Baykut Badem ve Filiz Ekinci’nin kaleme aldığı, başrollerini İpek Tuzcuoğlu, Emre Kınay ve Uğur Çavuşoğlu’nun paylaştığı Dürüye’nin Güğümleri her Cumartesi Star TV’de!
Hikâye, hayata karşı dimdik ayakta kalmayı başarmış, hala güzel, hala çekici bir köylü kadını olan Dürüye ve dört kızının, yani güğümlerinin başından geçenleri anlatıyor.
8.bölüm özet:
KÖYE BAYRAM GELİYOR!
Zühtü, Halim ve Duran’dan usta bir manevrayla aldığı 25.000 lira ile yılların öcünü de almış olur. Bu parayla hemen kızlarına araba alır. Ayrıca bayram hediyeleri… Dürüye’ye de iki metre zincir kordon… Zühtü’nün Dürüye üzerindeki ince oyunları yavaş yavaş sonuç vermiştir. Üstelik sarışın avukat ‘Güğümlere’ Duran Ağa ile arasında ciddi bir şeyler olduğunu söylemiştir. Dürüye, Duran tarafından kandırıldığını düşünmeye başlar. Huriye, Ümit’in hediyesi yüzüğü de sarışın avukatın aldığını öğrenince Ümit’le yine kavga eder. Hayriye ise Yaman’a kıskançlık yüzünden kaptanlık işini bıraktırır. Artık ‘Bayram’ gelmiştir. Duran, Dürüye ile Ümit, Huriye ile Yaman da Hayriye ile barışmak için bayramın gelişini fırsat bilir. Erkeklerin Bayram sürprizleri nelerdir? Halim Ağa giyinip kuşanıp namaza gidecekken bayramlıklarının Dürüye tarafından Adsız’a  verildiğini öğrenir.  Köyün delisi Adsız, Halim Ağa’nın hışmından kurtulabilecek midir? Ahali ‘Bayramlarda küsler barışır’  diyerek camii çıkışı Duran ve Zühtü’yü öpüştürebilecek midir?  Bayram sabahı ‘güğümlerin’ de baskısına dayanamayan Dürüye acaba Zühtü’yü affedip barışacak mıdır? Yoksa tam Zühtü’nün elini öpüp barışacakken Zühtü’nün büyük bir açığını öğrenip O’nu evden mi kovacaktır?  Peki, Duran Dürüye’nin evine Bayram ziyaretine geldiğinde Zühtü nasıl bir sürpriz yapacaktır?   Hepsi Dürüye’nin Güğümleri’nin ‘şeker gibi’ bayram bölümünde…

Künye :

Yapımcı    : Sinetel Film / İbrahim Mertoğlu
Yönetmen    : Mustafa Şevki Doğan
Senaryo    : Baykut Badem, Filiz Ekinci
Oyuncular    : İpek Tuzcuoğlu ( Dürüye), Emre Kınay ( Zühtü), Uğur Çavuşoğlu ( Duran Ağa), Selahattin Taşdöğen (Halim), Deniz Sipahi ( Halime), Burcu Binici ( Huriye), Algı Eke    ( Hayriye), Elif Atakan (Nazife), Yener Gürsoy ( Nasip),Kaan Urgancıoğlu ( Ümit), Lemi Filozof (Yaman),  Yeliz Şar (Nimet), Volkan Baş ( Adsız), Fatih Doğan (İmdat Çavuş), Cem Cücenoğlu ( Kahveci Bayram), Şule Demirezen (Döne),Özlem Fidan (Ayşe),Doğukan Arslan ( Iskender)


Dürüye’nin Güğümleri izle -> STAR TV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı