Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Hz. İsa
Hz. İsa
Hz. İsa


Tarih: 2010-09-16 TV : KANAL7 Saat: 23:30 Tür:Yabancı Dizi


 “HAZRET-İ İSA”
YAHUDİ OTORİTELER Hz. İsa’NIN TEBLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇME PLANLARI YAPIYOR
Hz. İsa’nın mucizelerle dolu yaşamını anlatan dizi “Hz. İsa” yeni gününde dokuzuncu bölümüyle Kanal 7’de ekrana geliyor.
İranlı belgesel yapımcısı ve yönetmen Nader Talebzadeh’in çektiği ’’İslam’’ın bakışıyla Hz. İsa’yı anlatan dizi “Hz. İsa” Türk televizyonlarında ilk kez Ramazan ayı boyunca Kanal 7’de ekrana gelecek. İslam dünyasının ilk İsa filminin televizyon uyarlaması olan dizi 1000’e yakın oyuncuyla Tahran’da gerçekleştirilirken, İranlı aktör Ahmet Süleymani, Hz. İsa’yı canlandıran ilk Müslüman oldu. Dizi, Hz. İsa’ya İslamın bakış açısını ve Hıristiyanlık ile İslamiyet arasındaki iki temel farklı anlayışın yanı sıra bazı ortak özellikleri de ortaya koyuyor. Mel Gibson’un olaylı filminde Hz. İsa’nın yanlış anlatıldığı düşüncesiyle yola çıkan yönetmen Talebzadeh, "Jesus, the Spirit of God" adlı dizisiyle bütün farklılıklara rağmen kutsal sayılan ortak değerlerle dinler arası hoşgörü ve anlayışı teşvik etmeyi amaçladığını belirtiyor.
Hz. İsa dizisi, Hıristiyan inanışının aksine Hz. İsa’nın Tanrı’nın oğlu olmadığını ve çarmıha gerilme olayının hiç gerçekleşmediğini anlatılıyor. Aynı zamanda çarmıha gerilme olayında Mel Gibson filminde çarmıha gerilenin Hz. İsa olduğunu gösterirken, Talebzadeh ise çarmıha gerilenin Hz. İsa’ya ihanet ettiğine inanılan havarilerinden biri olan Yehuda olduğunu gösteriyor. Dizide Hz. İsa, İsrailoğulları’nın son peygamberi ve Hz. Muhammed’in müjdecisi olarak anlatılıyor ve insanları Kur’an doğrultusunda inanmaya teşvik ediyor.
Tamamı 14 bölümden oluşan Hz. İsa dokuzuncu bölümüyle Cuma akşamı 23.30’da Kanal 7 ekranlarında.
9. Bölüm Özet: Hazret-i İsa’nın öğretisi ilgi çekmektedir ve bu sadece Roma’nın değil yerleşik Yahudi inancında olan çevreleri de rahatsız etmektedir. Çünkü Hazret-i İsa tebliğinin sadece Yahudiler’e değil bütün milletlere ve insanlığa hitap ettiğini söylemektedir. Yahudiler ise Hazret-i Davud’un soyundan gelecek kendi Mesihlerini beklemektedir. Yahudi otoriteleri gerekirse Roma’yla anlaşmak dahil Hazret-i İsa’nın tebliğinin önünü kesmek için türlü hilelere başvurmakta, onun hakkında özellikle de doğumu hakkında dedikodular yaymaktadır. 

Künye :

Künye: Senarist, Yapımcı ve Yönetmen: Nader Talebzadeh, Görüntü Yönetmeni: Sadegh Mianji, Oyuncular: Ahmad Soleimani – Nia, Mina Bagheri, Ahmad Najafi, Akbar Sangi, Ses: Seyyid Celal Hosseini Set ve Kostüm Tasarımcısı: Ahmad Soleimani – Nia, Makyaj Tasarımcı: Morteza Zarrabi Yapımcı: Abdollah Sa’eedi Yapım Asistanı: Sa’eed Kazemi- Yapım: 2007, İran


Hz. İsa izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı