Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Deniz Feneri
Deniz Feneri
Deniz Feneri


Tarih: 2007-05-08 TV : KANAL7 Saat: 23:15 Tür:Yaşam


Deniz Feneri

23:15

Deniz Feneri bu hafta, mahkûmları iş sahibi yapmak için kolları sıvadı...

Deniz Feneri bu hafta, mahkûmları iş sahibi yapmak için kolları sıvadı. Afyon Ceza ve Tutuk Evi'ndeki mahkûmları meslek sahibi yapacak kursların ayrıntıları Deniz Feneri'nde. Ayrıca programda parası olmadığı için çıkık ayakla yaşamına devam eten Azime Sakallı'nın dramı; yaralandıktan sonra işsiz kalan ve evini yangında kaybeden Murat Öztürk'ün hayatından kesitler ekrana gelecek. Uğur Arslan ve Ramazan Ağabey'in sunduğu programda, zor durumdaki insanların hayata tutunması için yardımlar yapılacak.

Deniz Feneri, Afyon Ceza ve Tutuk Evi'nde tutuklu bulunanlara ekmek kapısı açacak. Erkek mahkûmlar için "Doğalgaz tesisatçılığı kursu" kadın mahkûmlar için de "Kuaförlük" kursu verilecek. Deniz Feneri Derneği tarafından organize edilen kurslar mahkûmları meslek sahibi yapmayı planlıyor. Mahkûmları hayata bağlayacak uygulamanın ayrıntıları Deniz Feneri'nde.

Eşi kumarbaz olan Azime Sakallı, iki çocuk annesi... Suyu olmayan bir inşaata yaşayan Azime Hanım'ın evine borçlar nedeniyle icra gelmiş. Komşularının işlerini görerek geçimini sağlayan talihsiz kadının talihsizlikleri bir türlü bitmemiş. Dolmuştan düşerek ayağı çıkan Azime Sakallı parası olmadığı için, bütün acısına rağmen doktora gidememiş. Eşinden dört ay önce boşanan Azime Sakallı çocuklarına bakamadığı için yuvaya vermek istiyor. Talihsiz kadının hayatı Deniz Feneri'yle aydınlanacak.

Kütahya'da yaşayan dört çocuk babası Murat Öztürk, inşaattan düştükten sonra oldukça zor günler geçirmiş. Ayağına sekiz platin takılan talihsiz adam, ekmek parası için yollara düştüğünde bir acı haber almış. Kendisi şehir dışındayken yaşadıkları eski, ahşap evde bir gece yangın çıkmış; eşi dört çocuğuyla alevlerin arasından zor kurtulmuş. Hem işsiz hem yersiz yurtsuz olan aile şimdi dertlerine derman arıyor. Kütahya'daki bu drama Deniz Feneri son verecek.

*****

Yüzyılın iyilik hareketi, Uğur Arslan ve Ramazan Abi'nin sunumuyla Kanal 7 ekranlarında devam ediyor. "Yüzyılın iyilik hareketi" sloganıyla faliyetlerini sürdüren Deniz Feneri, yurt içinde yaptığı yardımlar kadar uluslararası yardımlarla da adından söz ettiriyor. Her hafta Kanal 7 ekranlarından izleyiciye ulaşan programı Uğur Arslan ve Ramazan Abi sunuyor.

Ekranların ilk yardım programı Deniz Feneri, on yıldır ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırıyor ve insanların içindeki umut ışığını yeniden yakarak, umut ve yardım öykülerini sürdürüyor. Deniz Feneri bu yardımları yaparken de insan onuruna zarar verici tüm eylemlerden kaçınıyor. Program, her insanın bir deniz feneri olduğunu ve her bireyin yardım yapabileceğini kamuoyuyla paylaşıyor.

Gönüllülerin yardımıyla yoksullukla mücadele eden Deniz Feneri, "Yeryüzündeki son yoksula ulaşıncaya kadar" mücadelesini sürdürecek. Bu mücadele ise Kanal 7 ekranlarında, Uğur Arslan ve Ramazan Abi'nin sunumuyla yer buluyor.

Künye :

Deniz Feneri izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı