Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Faili Meçhul
Faili Meçhul
Faili Meçhul


Tarih: 2011-02-11 TV : TRT 1 Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


EޞREF BİTLİS DOSYASI

FAİLİ MEÇHUL

Faili "Meçhul", Kürt meselesini çözecek komutan olarak görülen ve geleceğin Genelkurmay Başkanı gözüyle bakılan

Orgeneral Eşref Bitlis’in şüpheli ölüm dosyasını açıyor...

Tam 18 yıl önce; 17 ޞubat 1993 günü Orgeneral Eşref Bitlis’i Diyarbakır’a götürmek üzere Ankara Güvercinlik askeri havaalanından kalkan askeri uçak, dört dakika sonra radar ekranından kayboldu ve radarda kaybolmasından iki dakika sonra da Ankara Yenimahalle Postanesinin bahçesine düştü. Komutan, emir subayı Albay Fahri Işık, pilotlar Yaşar Erian ve Yusuf Sezginler ile makinist ve PTT külübesindeki bekçi olmak üzere altı kişi yanarak hayatını kaybetti.

Orgeneral Eşref Bitlis’in uçağının düşmesi bir kaza mıydı, yoksa sabotaj mı? O gün Ankara’da onlarca uçak havalanmasına rağmen neden bir tek Orgeneral Bitlis’in uçağının motorlarında buzlanma meydana geldi?

Orgeneral Eşref Bitlis’in Kürt meselesini çözme planı neydi? 1992’de Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a yazdığı maktupta neler vardı? Ölümünden iki ay önce Kuzey Irak’a gidip Celal Talabani ve Mesut Barzani ile neler görüştü?

Uçak mühendisleri ve uzmanlar kaza için ne diyor? Milli İstihbarat Teşkilatı mensubu bir tanık neler anlattı? Onun anlatımına göre, Orgeneral Bitlis’in uçağının yakıt deposuna gece nasıl müdahale edildi? Uçağın düşme sebebi gece yapılan bu sabotaj mıydı?

Bütün bu soruların cevapları, TRT Haber ekranlarında Cuma akşamları saat 23.00’te yayınlanan Faili "Meçhul" programının sekizinci bölümünde, 11 ޞubat akşamı yayınlanacak olan Eşref Bitlis dosyasında irdeleniyor...

Daha önce Turgut Özal, Özdemir Sabancı, Hiram Abas, Uğur Mumcu, Gaffar Okkan, Ahmet Taner Kışlalı suikasti gibi çarpıcı dosyalarla ekrana gelen Faili "Meçhul" yine gündem oluşturacak bir dosyayla, Eşref Bitlis bölümüyle 11 şubat Cuma akşamı saat 23.00’te TRT haber ekranlarında...


Künye :

Faili Meçhul izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı