Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Sinema Benim Aşkım
Sinema Benim Aşkım
Sinema Benim Aşkım


Tarih: 2011-02-12 TV : TRT 1 Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


Türkan ޞoray

"SİNEMA BENİM AޞKIM"

İlk Kez Televizyonda Yan Yana Cihan Ünal -Türkan ޞoray Buluşması

Türkan ޞoray, sinema yolculuğunu tanıklarıyla birlikte anlattığı NTV’deki "Sinema Benim Aşkım"ın 18. bölümünde yine çok konuşulacak bir ismi konuk ediyor. Türkan ޞoray, eski eşi, kızı Yağmur’un babası, tiyatro ve sinema sanatçısı Cihan Ünal’ı NTV’deki programında ağırlayacak. ޞoray ve Ünal, ilk kez bir televizyon programında bir araya gelecek.

Programın gelecek hafta yayınlanacak bölümünde Türkiye’de 1980’li yıllarda keşfedilen cinsellik, televizyonun yükselişiyle sinemanın değişimi ana konu oluyor ve tabi her şey ‘Türkan ޞoray yasaları’nın açıkça terk edildiği "Mine" filminin ekseninde anlatılıyor. ޞoray, "Mine" filmini nasıl kabul ettiğini anlatırken, filmin yönetmeni Atıf Yılmaz da arşivde kalan görüntülerle ޞoray’ın oyunculuğundan bahsediyor.

NTV’de Sinema Benim Aşkım’ın konuğu Türkan ޞoray’ın hayatında önemli olan birkaç erkekten birisi olan Cihan Ünal… Ünal’la film setinde tanışan ޞoray, ‘halkın kendilerini çok yakıştırdığını hatta gazetelerde yan yana çekilen resimlerin’konuşulduğundan bahsediyor. Aslında 1970’li yıllarda birkaç sinema deneyimi olan Ünal, film setlerinin yabancısıdır… Zamanla Ünal, ޞoray’dan setleri öğrenir. Türkan ޞoray da Cihan Ünal’dan teatral yeteneklerini geliştirmeyi öğrenecektir. Mesela kahkaha atmak ޞoray’a hep zor gelmiştir ama Cihan Ünal’ın özel dersleriyle bu konuda eksiklerini giderir. Sonra Ünal’ın başka yetenekleri olduğunu da görür; mesela Ünal çok güzel şiir okuyordur...

NTV’de Sinema Benim Aşkım’da Seni Seviyorum’la başlayıp, Mine filmiyle doruklara çıkan bir ilişkiyi, yıllarca kimsenin aşamadığı Türkan ޞoray kanunlarının nasıl değiştiğini, dahası ޞoray’ın deyişiyle ‘sinemasının ve hayatının değiştiği’ anlara tanık olacaksınız.


Künye :

Sinema Benim Aşkım izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı