Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Bir Fikrin mi Var?
Bir Fikrin mi Var?
Bir Fikrin mi Var?


Tarih: 2011-02-27 TV : TRT 1 Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


Türkiye’nin En Büyük Girişimcilik Yarışması NTV’de

"birFİKRİNmiVAR?"

NTV, 1.000.000 TL Değerinde Fikir Arıyor!

Hayatı kolaylaştıracak, ihtiyacı karşılayacak, yatırıma dönüştürülebilecek , yenilikçi ve fark yaratacak fikirleri ve projeleri ödüllendirmeyi amaçlayan "Bir Fikrin mi Var??" adlı televizyon yarışması Vodafone İş Ortağım’ın katkılarıyla Pazar (27 ޞubat) akşamı NTV’de başlayacak.

JÜRİDE ALİ SABANCI, ÖMER KIZIL VE GÜLDEN YILMAZ

1 Milyon Türk Lirası’nı bulacak oldukça iddialı büyük ödülüyle dikkat çeken yarışmanın jürisi de tanınmış işadamlarından oluşuyor. Celal Pir’in sunacağı yarışmada, genç kuşağın başarılı girişimcileri Ali Sabancı, Ömer Kızıl ve yine iş dünyasının başarılı kadın girişimcilerinden Gülden Yılmaz jüri masasında oturacak…

Girişimcilik kültürünü yaymak ve yepyeni iş fikirlerini desteklemek hedefiyle yola çıkan "Bir Fikrin mi Var??" yarışmasının elemeleri doğuda Elazığ, güneyde Adana, orta anadoluda Ankara, batıda ise İstanbul ve İzmir’de yapıldı.

BÜYÜK ÖDÜL İÇİN ZORLU SÜREÇ

Bu girişimcilik yarışmasında ön elemeyi geçen proje ya da fikir sahipleri için ödülü kazanmak hiç de kolay değil. Adaylar oldukça zorlu bir süreçten geçerek finalde yarışmacı olmak için mücadele ediyor. Finalde yer almak isteyen yarışmacılar, Ali Sabancı, Ömer Kızıl ve Gülden Yılmaz’ın da aralarında olduğu girişimlerinden oluşan jürinin karşısına çıkıyor.

Final bölümünde yarışmaya hak kazananlar kendilerine verilen farklı görevleri tamamlayarak jüriyi etkilemeye çalışacak.

Finalde jüriyi ikna eden yaratıcı fikir veya proje sahibi, kazandığı ödül ile belki de iş dünyasının gelecek yıllardaki yön verici isimlerinden biri olmak üzere ilk adımı atmış olacak.

1. BÖLÜM

Maltepe Üniversitesi salonunda çekilen "Bir Fikrin mi Var??" programının ilk bölümünde birbirinde iddialı 8 ayrı fikir yarışıyor. Yurdun dört bir yanından gelen fikir sahipleri jüri karşısında kıyasıya bir mücadeleye girerken salonda bulunan öğrencilerden de koruma hakkı kazanabilmek için ter döküyor.

İşte ilk bölümde izleyeceğimiz birbirinden ilginç ve bir o kadar da iddialı fikir ve icatlar:

İlk olarak yeni mucit olarak kendini jüriye tanıtan Hasan ޞahin "Yüzdüren aparat" fikriyle jürinin karşısına çıkıyor.

Çorum’dan gelen 23 yaşındaki turizmci İsmail Güler ise alternatif "Mezarlık ve cenaze oraganizasyonu" projesiyle ilgi topluyor.

Antalyalı Kurtul Kurter i "atak" isimli yakıtsız araç projesiyle tek bir şarjla yüzlerce kilometre yol katebildiğini jüriye ispatlamanın gayreti içinde…

"Ev tekstilinde geri dönüşüm" olabilir mi sorusunun cevabını da Bartın’dan yarışmaya katılan Filiz Başbuğ vermeye çalışıyor.

Köpek eğitmeni Oktay Gülsaçan’da çalıştığı sektörde gözlemlediği boşluklardan yola çıkarak bulduğu "Petrar" fikriyle jüriden tam not almak istiyor.

"1000 liraya ev" imal edebileceğini iddia eden Faruk Akın ise fikrinin hayata geçmesi halinde inşaat sektöründe bir devrim yaratacağını savunuyor.

Balıkesir’den gelen Fahri Benzetiroğlu ise 5 yıldır üzerine çalıştığı "devre kesici priz" projesiyle stüdyoda biran için nefeslerin kesilmesine neden oluyor.

Manisa’dan gelen Veysel Sağlam ise hem çevreci hem de girişimci olduğunu söylediği "pres yakacak" projesiyle rakipsiz olduğunu iddia ediyor.


Künye :

Bir Fikrin mi Var? izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı