Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
İkbal ile Diyar Diyar
İkbal ile Diyar Diyar
İkbal ile Diyar Diyar


Tarih: 2011-03-02 TV : TRT 1 Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


AޞAОI ÇİОİL’DEN MUHTEޞEM DÜОÜN KARELERİ

İKBAL İLE DİYAR DİYAR’DA

İkbal İle Diyar Diyar bu hafta Konya’nın Aşağı Çiğil kasabasında… Ekranların sempatik sunucularından İkbal Gürpınar her hafta Anadolu’nun güzelliklerini ekranlara getirmeye devam ediyor. İkbal ile Diyar Diyar yeni bölümünde izleyenlere Konya’nın Aşağı Çiğil kasabasında geleneklere göre yapılan muhteşem bir düğünle sesleniyor…

İkbal Gürpınar’la Anadolu’nun zenginlikleri her hafta Kanal 7 ekranlarına geliyor. İkbal ile Diyar Diyar bu hafta Konya Aşağı Çiğil kasabasında bütün geleneklerin yerine getirildiği muhteşem bir düğünü ekrana taşıyacak. Düğün günü kızının evden çıkarılma merasiminde gözyaşlarına boğulan annenin yürekleri dağlayan ağıtı… Torununun düğününde bulunamayan felçli dedenin buruk sevinci… Gelinin evden çıkarken, başına otuza yakın yazma bağlanmasını ifade eden "Gelin Dizmesi"… Gelinin odadan çıkarken sini içindeki ayakkabısını giymesi, imamın dualarıyla evden çıkarılması… Gelin arabadan inince kayınbabasının onu içi dolu çok süslü bir heybeyle karşılaması… Gelin kendi evine girmeden önce etrafındaki hanımların birbirinden g
üzel türküleri tefler eşliğinde söylemelerini ve kaşık oyunu oynamalarını, testilerin kırılmasını ifade eden "Gelin Okşama" merasimleri… Hepsi ve daha fazlası İkbal ile Diyar Diyar’da. Geçtiğimiz hafta kına gecesi eğlencelerinin yayınlandığı Konya’nın Aşağı Çiğil kasabası, bu hafta ilginç düğün kareleriyle "İkbal’le Diyar Diyar"da olacak.

İkbal’le Diyar Diyar programı her bölümünde Anadolu’nun doğal güzelliklerini, sosyal dokusunu, kültürünü, geleneklerini ve göreneklerini, turizmini ve mutfağını ekranlarınıza getiriyor. İkbal’le Diyar Diyar’la her hafta Anadolu yollarının tozunu attıracak, doyumsuz bir seyahate çıkacaksınız.

İkbal İle Diyar Diyar her Çarşamba saat 19.00’da Kanal 7’de. Bu keyifli yolculukta siz de yerinizi alın, geride kalmayın! İkbal’le Diyar Diyar’ı sakın kaçırmayın!


Künye :

İkbal ile Diyar Diyar izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı